آرامگاه شهدای گمنام مأمونیه

 

میدان حضرت ولیعصر (عج)

               

تصویر روز

 

 • توزیع 2000 جلد کتابچه با موضوع "فرهنگ آپارتمان نشینی"در بین مدارس شهر مأمونیه

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه 2000 جلد کتابچه با موضوع "فرهنگ آپارتمان نشینی"در بین مدارس شهر مأمونیه توزیع شد.

  امروزه در کشور ايران ، روز به روز به تعداد کسانی که آپارتمان نشين می شوند ، اضافه می شود و متاسفانه آموزش های لازم جهت زندگی جمعی به مردم ارائه نمی شود .لذا در بسياری از موارد شاهد وقوع مشکلات فراوان در مجتمع های مسکونی هستيم که يکی از مهمترين آنها بی تفاوتی افراد در مشارکت نمودن و پذيرش مسووليت در زندگی جمعی در آپارتمان هاست که در این کتابچه این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است.

  وفا شهردار مأمونیه در این خصوص گفت: نزديك به سه دهه است كه آپارتمان نشيني با همه محاسن و معايبي كه دارد در كشور ما متداول گرديده است. ازدياد جمعيت، كمبود زمين براي احداث خانه‌هاي تك واحدي، امنيت بيشتر در مجتمع‌هاي مسكوني، توان مالي شهروندان و بسياري دلايل ديگر از عواملي به شمار مي‌روند كه بر توسعه آپارتمان نشيني تاثير مستقيم مي‌گذارند. سكونت در مجتمع‌هاي مسكوني و زندگي تنگاتنگ با ديگر شهروندان و بسياري دلايل ديگر از عواملي به شمار مي‌روند كه بر توسعه آپارتمان نشيني تاثير مستقيم مي‌گذارند. سكونت در مجتمع‌هاي مسكوني با ديگر شهروندان به هر يك از اين دلايل، ادبيات و فرهنگ خاصي مي‌طلبد كه عدم آشنايي و رعايت آنها موجب بروز كدورت‌ها و اختلاف‌هاي فراوان بين ساكنين مي‌گردد. البته يكي از علت‌هاي بروز اين اختلاف‌ها، ناآشنايي برخي از ساكنين با حقوق و تكاليفشان است. لذا در اين مختصر تلاش گردیده كه عمده ترين مقررات مربوط به آپارتمان نشيني توضيح داده شوند. با اين اميد كه در سايه افزايش دانش حقوقي شهروندان، زمينه همزيستي مسالمت آميز هر چه بيشتر بين آنها فراهم شود.

   

   

   

 • گزارش عملکرد شهرداری در زمینه مدیریت پسماند، تفکیک از مبدأ و مدیریت محل دفن زباله

  به گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری مأمونیه، اقدامات صورت گرفته در زمینه مدیریت پسماند، تفکیک از مبدأ و مدیریت محل دفن به شرح ذیل انجام گردیده است:  

  1- عملیات تفکیک از مبدأ :

  الف) طی سال 93 ضمن ارسال نامه  و نیز آموزش چهره به چهره صنف محترم پنچرگیری و آپاراتی فعال در حوزه شهری، برنامه جمع آوری جداگانه لاستیک های فرسوده بدینصورت به اجرا درآمد که افراد صنف اقدام به انبار آنها نموده و خودروی خدمات شهری طبق برنامه روزهای دوشنبه هر هفته به آنجا مراجعه و آنها را به محل ذخیره انتقال و سپس به کارگاههای بازیافت لاستیک تحویل بدهند.

  ب) با ادارات، موسسات و مدارس و آموزشگاه های سطح شهر، بسته ای شامل تعدادی کیسه زباله و نیز اطلاعیه ای مبنی بر جمع آوری جداگانه کاغذ و مقوا که از نظر وزنی بیشترین زباله قابل بازیافت را تشکیل می دهد تحویل و موسسات و ادارات مذکور هر زمان که کیسه ها پر شد با سامانه 137 تماس گرفته و خودروی خدمات شهری جهت تحویل آن به محل مراجعه و نسبت به انبار و نیز واگذاری آنها به واحدهای بازیافت اقدام می نماید.

  ج) قراردادی با بخش خصوصی مبنی بر اجرای طرح تفکیک پسماند زباله های خانگی از مبدأ منعقد و مقرر گردید از بخش خصوصی علاوه بر جمع آوری زباله های قابل بازیافت، زیرنظر حوزه خدمات شهری به امر آموزش شهروندی و نیز تحویل کیسه زباله مخصوص پسماند بازیافتی به شهروندان اقدام ولی متأسفانه به دلیل کوتاهی بخش خصوصی در مورد آموزش و عدم توانایی آنها، قرارداد لغو و موضوع مجدداً در حال طی مراحل مزایده می باشد.

  2- در زمینه جمع آوری زباله ها:

  الف) زمان جمع آوری زباله های شهری به ساعات شبانه منتقل گردید . این امر علاوه بر اینکه باعث پاکیزه جلوه نمودن چهره شهر در ساعات روز می گردد به دلیل نبود ترافیک باعث تسهیل در امر جمع آوری گردیده است.

  ب) تعداد حدود 250 دستگاه مخزن زباله 770 لیتری فلزی خریداری و با توجه به نیاز هر محل نصب گردید.

  ج) با توجه به بند «ب» تعداد یک دستگاه خاور حمل زباله مکانیزه نیز به ناوگان خدمات شهری اضافه گردید. در حال حاضر ناوگان شامل دو دستگاه خودرو مکانیزه، یک دستگاه خودرو نیمه مکانیزه و دو دستگاه خودروی خاور و نیسان باری می باشد.

  3- در زمینه مدیریت محل دفن:

  الف) ایجاد ترانشه جدیدی به حجم حدود 20.000 مترمکعب با استفاده از لودر و بولدوزر.

  ب) جمع آوری نخاله ای ساختمانی از حاشیه حوزه شهری و انتقال به محل دفن که این عملیات اهداف  ذیل را تعقیب می کند:

  ب-1) پاکسازی حاشیه شهر ب-2) ایجاد خاکریز در اطراف محل دفن که مدنظر اداره محترم محیط زیست نیز می باشد.ب-3) استفاده از نخاله ها جهت پوشش دهی و دفن زباله ها.

  ج) اجرای عملیات دوره ای پاکسازی محل دفن با استفاده از لودر و نیز خاکدهی و پوشش زباله ها.

   

  د) جلوگیری از فعالیت زباله گردها در محل دفن زباله  

   

   

 • تخریب یک ساختمان قدیمی به دلیل قرار گرفتن درمسیر معبر عمومی

   

  به گزارش مدیر حقوقی شهرداری مامونیه ساختمانی قدیمی که در معبر عمومی در محله امیر آباد قرار

  گرفته بود تخریب شد . این ساختمان مسکونی بهدلیل قرار گرفتن در مسیر معبر عمومی و  همچنین

  قدیمی بودن جهت رفاه و امنیت حال عموم شهروندان و هماهنگی های صورت گرفته با صاحبمنزل،

    تخریب و مسیر بازگشایی شد.

   

   

   

   

   این منزل مسکونی (قدیمی)  در مسیر تردد شهروندان قرار گرفته  بود و به علت خالی بودن ازسکنه  موجب

  نگرانی اهالی محل شده بود لذا بابرگزاری جلسات متعدد و توافق با صاحب ملکدستور تخریبصادر شدواین

  منزل مسکونی تخریب و مسیر مذکور باز گشایی شد تا مشکل تردد اهالیآن محله نیز مرتفعشود.

   

   

   شهرداری مامونیهبه مرور زمان و با تخصیصاعتبار لازم عملیات بازگشایی معابر عمومی را در دستورکار

  قرارخواهدداد تا با انجام این عملیات و باز گشایی سایر مسیرها شهری پویا و درخور شان اهالیفهیم شهر

  مامونیهداشته باشیم.

   

   

   

   

 • تخفیف پرداخت عوارض 20 درصدی بهمن ماه و 15 درصدی اسفندماه

  به گزارش واحد درآمد شهرداری مأمونیه و با عنایت به مجوز شماره 1134 مورخ 94/11/4 شورای اسلامی شهر مأمونیه به منظورتشویق شهروندان محترم در امر ساخت و ساز و پرداخت عوارض بدهی اشخاص حقیقی و حقوقی بصورت نقدی، شهرداری مأمونیه تخفیف و بخشودگی 20 درصدی درماه بهمن و 15 درصدی در ماه اسفند اعمال می نماید.

   

  به کلیهبدهی ها و عوارض محلی و بهای خدمات پسماند، کسب و پیشه و اقساط سررسید نشده تعلق می گیرد

   و به جرایم کمیسیون های ماده صد و تجدید نظر و کرایه ماشین آلات و عوارض ملی و بدهی های معوق (اشخاص حقیقی و حقوقی) تعلق نمی گیرد.

   

 • جلسه بررسی حجم و هزینه های عملیات ساخت تاسیسات تصفیه خانه و اجرای فاضلاب شهری شهر مامونیه

   

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه جلسه بررسی

  حجمو برآورد هزینه های عملیات ساختتاسیسات تصفیه

  خانه و اجرای فاضلاب  شهری شهر مامونیه با حضور مهندس

  حیدری تفرشی شهردارمامونیه ،  جنابآقای سعادتیریاست

  شورای اسلامی شهر مامونیه آقایان شارق،اطهاری وخلج معصومی

  اعضای شورای اسلامی شهرمامونیه ، مهندس"حجری پور"

  مدیریت امور آب و فاضلاب شهرستان،مهندس"قاسمی"

  قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاباستان"مهندس

  "نظام آبادی" مدیر تجهیز منابع مالیو توسعه و مهندس

  "محبی" مدیر دفتر فنی وتوسعه شرکتآب وفاضلاب استان

  مرکزی در محل ادارهآب و فاضلاب شهرستان زرندیه بر گزار گردید.

   

   

   

   

   

   

   

 • سومين جلسه ستاد هماهنگي دهه فجر شهرستان زرنديه برگزار شد

   

  سومين جلسه ستاد هماهنگي دهه فجر شهرستان زرنديه با رياست مهندس كردي فرماندار شهرستان وسايراعضاء كميته ها برگزار شد.

   

   

   

   

   مهندس کردی در این جلسه خواستار مهیا کردن و بستر سازی جهت حضور پر شور مردم در برنامه های جشن انقلاب و دهه فجر شده و اولویت اول مسئولان در بر گزاری مراسم این دهه مبارک را معرفی هر چه بیشتر دستاوردهای نظام و دولت برشمردند.

   

   

   

  فرماندار زرنديه ارائه خدمات بيشتربه مردم و افزايش پروژه ها،سرمايه گذاري و توسعه اقتصادي شهرستان را نه تنها ارائه بيلان كاري دولت يازدهم بلكه ارائه بيلان كاري نظام جمهوري اسلامي و هديه نظام در دهه فجر به مردم عزيز شهرستان دانسته وبيانات اخيررياست محترم جمهوري در خصوص به فرجام رسيدن برجام مبني بر موفقيت كل نظام و مردم و نه تنها دولت يازدهم و جناح خاصي را تصديقي بر اين اصل دانسته و خواستار تلاش مسئولان شهرستاني در ارائه خدمات و شتاب بخشي هر چه بيشتر در اين راستا شدند.

   

   

   

  در ادامه جلسه با تقسيم پروژ ه ها ي قابل افتتاح در شهرها و بخش هاي شهرستان كار دنبال و در پايان پس از بحث و تبادل نظر در خصوص پروژ هاي قابل بهره برداري و افتتاح در دهه مباركه فجر تصميمات لازم اتخاذ گرديد.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • طرح ساماندهی آرامستان شهر مامونیه اجرایی شد

   

  طرح ساماندهی آرامستان شهر به مرحله اجرا در آمد.

   

  مهندس حیدری تفرشی شهردار مامونیه با اشاره اینکه در گذشته مردم بصورت نامرتب متوفی را دفن میکردند، در حال حاضر شهرداری طرح ردیف بندی  در بلوکهای مختلف و آماده سازی قطعات را به مرحله اجرا در آورده است.

   

   

   

  شهردار مامونیه با بیان اینکه آرامستان مامونیه برای بازسازی و استفاده بهینه نیازمند اجرای برخی طرح های عمرانی و خدماتی است؛در تلاش هستیم بر اساس باورهای دینی در کنار قبور جلوه ای از فضای سبز را تدارک ببینیم تا وقتی خانواده های متوفی بر سر مزار عزیز خود حاضر میشوند ،ضمن قرائت فاتحه از فضای شاداب و نشاط انگیزی نیز بهره مند شوند.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • پنجمین جلسه بررسی طرح و ضوابط شهرک صنوف شهر مامونیه

   

   

  پنجمین جلسه بررسی طرح و ضوابط شهرک صنوف شهر مامونیه در محل شهرداری برگزار شد.

   

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه این جلسه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر مامونیه،مشاور فنی شهرداری،وکلای مالک،مشاور فنی مالک،مسئولین فنی و شهر سازی و حقوقی شهرداری در دفتر شهردار برگزار گردید.

   

   

   

    

 • دیدار با خانواده معزز شهداء

   

  مهندس حیدری تفرشی شهردار مامونیه،ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر مامونیه معاونت فرمانداری شهرستان زرندیه و ریاست بنیاد شهید و امور ایثار گران شهرستان صبح روز دوشنبه 28/10/ 94از خانواده هامعظم شهداء جاوید الاثر "غلامرضا مسرور" و شهید  "محسن روزبهی"دیدار و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفتند.

   

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه در این دیدارمهندس حیدری تفرشی شهردار مامونیه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والا مقام و تبریک میلاد امام حسن عسگری(ع) برای خانوادهای شهداء آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون کرد و اظهار داشت:عزت،امنیت و اقتدار کشور در منطقه و جهان مدیون مجاهدت ها،رشادتها،صبر و استقامت شهداء و ایثارگران عزیزمان است.

   

  شهردار مامونیه در ادامه با بیان اینکه افتخار ما خدمت به مردم به ویژه خانواده محترم شاهد است بیان داشت:دیدار با خانواده شهداء،ایثار گران و جانبازن سرافراز برای مسئولان روحیه بخش و موجب پشتگرمی و تلاش بیشتر است.

   

   

   

  در پایان نیز خاندان معزز شهدا"مسرور"و"روزبهی"از حضور دلگرم کننده مسئولین تشکر وقدردانی نمودند. 

   

   

   

   

   

 • اجرای عملیات جدول گذاری جنب فروشگاه رفاه شهر واقع در بلوار امام

  به گزارش مسئول پروژه های عمرانی شهرداری مأمونیه، عملیات جدول گذاری در بلوار امام جنب فروشگاه رفاه شهر مأمونیه اجرا شد.

   

   

 • جلسه بررسی اصلاحات طرح تفصیلی شهر مأمونیه برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه جلسه بررسی اصلاحات طرح تفصیلی شهر با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مأمونیه، مشاور فنی شهرداری، مشاور تهیه کننده طرح و مدیران شهرداری به عنوان آخرین مرحله کنترل نهایی قبل از ارجاع به کمیسیون ماده پنج استانداری روز یکشنبه مورخ 94/10/27 برگزار گردید.

   

   

 • پیشنهاد بودجه سال 95شهرداری مامونیه به شورای اسلامی شهر ارسال شد

   

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه ، پیشنهاد بودجه سال 95 شهرداریپس از جلسات متعدد در

  خصوص پروژه هایپیشنهادی جهت بررسی و تصویببه شورای اسلامیشهر مامونیه ارسال شد.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • آغاز انجام عملیات زمستانه هرس در سطح شهر

  به گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری مأمونیه، هرس زمستانه یا هرس سیاه با شروع فصل زمستان آغاز گردیده است.

  مهندس ضیائی بیان داشت: ابتدا عملیات هرس بر روی درختان ژونی پروس در لچکی های اطراف میدان ولیعصر(عج) صورت گرفت و در حال حاضر عملیات هرس شاخه زنی و سربرداری از درختان خزان پذیر از لچکی ورودی مأمونیه آغاز شده و در حال انجام می باشد. 

  وی گفت: هرس زمستانه علاوه بر تنظیم توزیع مواد غذایی در طول فصل رشد، باعث شکل ظاهری زیبا در فصل تابستان و نیز ایجاد شکل ظاهری متناسب با فضای شهری در زمستان می گردد.

   

   

 • طرح زنده گیری 35 قلاده سگ بدون صاحب اجرا شد

  به گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری مأمونیه، طی هفته جاری طرح زنده گیری دوره ای حیوانات ناقل بیماری صورت گرفت و طی آن 35 قلاده سگ بدون صاحب از سطح حوزه شهری جمع آوری گردید.

  مهندس ضیائی اظهار داشت: افزایش تعداد سگ های بدون صاحب به دلیل نحوه زندگی شهرنشینی و نیز تولید بیش از حد پسماند مواد غذایی می باشد که به آسانی در دسترس حیوانات قرار گرفته و همین امر موجب هجوم حیوانات از روستاها و مناطق اطراف به حوزه شهری می گردد.

  وی افزود: افزایش پسماند مواد غذایی همچنین پیامدهای اقتصادی و زیست محیطی را به همراه دارد و در دستورات اسلام هم اسراف، گناه به شمار می رود.

   

 • برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان زرندیه

   

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه،جلسهبرنامه ریزی شهرستان زرندیه درخصوص بررسیمیزان مبالغ

   

  تخصیصاعتبارات تملک و داراییها باحضور نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانمرکزی در محلفرمانداری شهرستان زرندیه برگزار شد.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • جلسه هیات بازرسی انتخابات شهرستان زرندیه

   

  جلسه هیات بازرسی انتخابات شهرستان زرندیه در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

  این جلسه با حضور اعضای هیات بازرسی انتخابات که متشکل از:

  معاونت فرمانداری شهرستانآقای مهندس "قناتی" به عنوان رئیس هیات ؛

  شهردار مامونیه آقای مهندس "حیدری تفرشی"به عنوان دبیر هیات؛

  ریاست آموزش و پرورش آقای "یوسفی"به عنوان عضو هیات؛

  میباشد در محل فرمانداری شهرستان  تشکیل جلسه داد.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • طرح تهیه برو کف

   

  شوارعی که فاقد جدول و آسفالت(خط پروژه)است ومشکلاتی را در

   

  سنوات گذشته برای شهروندان و شهرداری ایجاد نموده است.

   

  جلسه ای با حضور سه گروه مشاور برگزار گردید که تا قبل از سال

   

  جاری برو کف توسط عوامل فنی شهرداری انجام شود.

 • شیوه نامه امورسرمایه گذاری و مشارکت شهرداری مامونیه به شورای اسلامی شهر مامونیه ارسال شد

   

  شیوه نامه امورسرمایه گذاری و مشارکت شهرداری مامونیه به شورای اسلامی شهر مامونیه ارسال شد.

   

  جهت تسهیل زمینه جذب سرمایه گذار ونیز بمنظور تفسیر وبیان نحوه ی اجراو نظارت بر حسن

  اجرا و تنظیم امور داخلی جریان سرمایه گذاری و مشارکتدر پروژه های شهرداری این شیوه نامه

  در 15برگ تهیه وجهت بررسی و تصویب به شورای اسلامی شهر مامونیه ارسال شد.

  این شیوه نامه انطباق کامل با شیوه نامه امور سرمایه گذاری شهرداری ساوه که به تایید شورای اسلامی

  شهر ساوه رسیده است دارد و فقط در برخی از مبالغ اصلاحاتی انجام شده است.

   

 • جلسه بررسی وضعیت املاک شهرداری مأمونیه برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، جلسه بررسی و تعیین وضعیت املاک شهرداری با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، معاون شهردار، معاون فنی و مسئول واحد حقوقی به منظور بحث و بررسی در خصوص نحوه واگذاری املاک به سرمایه گذار، جذب سرمایه گذار و پیشبرد اهداف سرمایه گذاری مورخ 94/10/16 در محل دفتر شهردار محترم برگزار شد.

   

   

 • جلسه تهیه و تنظیم بودجه سال 95 شهرداری مأمونیه برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، جلسه تهیه و تنظیم بودجه سال 95 شهرداری مأمونیه با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری به منظور پیش بینی، برآورد و تأمین اعتبار جهت انجام امور مربوط به هر یک از حوزه های شهرداری مورخ 94/10/15 در محل دفتر شهردار برگزار شد.

   

   

 • جلسه شورای اداری شهرداری مأمونیه برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، جلسه شورای اداری شهرداری مأمونیه روز سه شنبه مورخ 94/10/15 در محل سالن جلسات شهرداری مأمونیه برگزار شد.

   

   

 • اجرای طرح احداث قبور آماده در آرامستان بهشت منصور (ع)

  به گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری مأمونیه، طی سال جاری شهرداری اقدام به آماده سازی و احداث قبور آماده در آرامستان بهشت منصور(ع) نموده است.

  مهندس ضیائی اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد اموات در سالیان اخیر، کمبود فضا و عدم احداث آرامستانی دیگر در حوزه شهری که تهدیدات بهداشتی و روانی در پی داشت، شهرداری اقدام به این امر نمود چراکه دفن به صورت سنتی باعث اشغال فضای بیش از حد و ادامه این روند در آینده معضلی برای شهر محسوب می شد.

  وی در ادامه گفت: فاز اول این طرح با استفاده از بلوک سیمانی با الگوبرداری از شهرهای بزرگ و به صورت 100% آماده بهره برداری می باشد.

   فاز دوم طرح در قطعاتی صورت گرفت که تعدادی قبور در آن محل وجود داشته و امکان خاکبرداری نبوده، لذا عملیات تسطیح قطعات و تقسیم بندی با جداول سیمانی در دست اجرا می باشد. با اجرای این طرح احداث قبور در یک ردیف صورت گرفته و سطح اشغال قبور به حداقل ممکن خواهد رسید.

   

   

 • ورود خودروی جدید جمع آوری مکانیزه زباله به ناوگان حمل و نقل حوزه خدمات شهری

  بنا به گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری مأمونیه، یک دستگاه خودروی جمع آوری مکانیزه زباله به ناوگان حمل و نقل حوزه خدمات شهری اضافه شد.

  مهندس ضیائی اظهار داشت: در حال حاضر 250 دستگاه مخزن زباله 770 لیتری در نقاط مختلف حوزه شهری نصب شده است که با این حجم از مخازن زباله تنها یک دستگاه خودروی رنو با سیستم مکانیزه مشغول جمع آوری و خدمات رسانی بوده است و با توجه به اینکه وسائط نقلیه به دلایل مختلف امکان مواجه شدن با نقص فنی دارند لذا در زمان هایی که خودروی مکانیزه رنو میدلام دچار نقص فنی می گردید تخلیه زباله های مخازن سطح شهر با مشکلات فراوانی به همراه بود.

  وی در ادامه گفت: با توجه به همین امر یک دستگاه خودروی خاور نیز به سیستم جمع آوری مکانیزه تجهیز و به ناوگان خدمات شهری اضافه گردید تا خدمات رسانی به شهروندان به نحو احسن انجام شود.

   

   

 • جلسه کمیته بررسی نحوه مدیریت زباله های عفونی و زباله های بیمارستانی برگزار شد

  به گزارش معاونت خدمات شهری جلسه کمیته بررسی نحوه مدیریت زباله های عفونی و زباله های بیمارستانی با حضور ریاست شورای اسلامی شهر مامونیه، معاونت خدمات شهری، ریاست اداره محیط زیست و مسئول بهداشت محیط شهرستان زرندیه در محل ساختمان شماره 3 شهرداری مامونیه برگزار شد.

  بر اساس قانون پسماند مصوب سال 1383 مدیریت پسماندهای بیمارستانی و ویژه به عهده تولید کننده (مراکز بیمارستانی، آزمایشگاهی، درمانی و...) می باشد با عنایت به اینکه هنوز دستگاه زباله سوز و اتو کلاو در شبکه بهداشتی شهرستان زرندیه راه اندازی نشده، شهرداری جهت حفظ پاکیزگی محیط زیست و جلوگیری از انتشار عوامل عفونی و بیماری زا در محیط با تشکیل کمیته پسماندهای عفونی و بیمارستانی اقدام به تفکیک این نوع از زباله ها از مبداً و جمع آوری و دفن بهداشتی جداگانه این نوع زباله ها، در صورت همکاری مراکز بهداشتی و نظام پزشکی خواهد نمود.

 • برگزاری مسابقه فرهنگی حمایت از حضرت محمد (ص) توسط شهرداری مامونیه

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه ، مهندس حیدری شهردار مامونیه جهت ابراز ارادت به ساحت مقدس پیامبر رحمت و مهربانی و انزجار از اقدام ضد اخلاقی و ضد انسانی نشریه فرانسوی مسابقه ای فرهنگی با موضوع دل نوشته به حضرت محمد (ص) بین پرسنل شهرداری مامونیه برگزار نموده و برای آثار برگزیده جوایز ارزنده ای در نظر گرفته است.

   

 • تقدیر از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مامونیه در برگزاری ورزش همگانی پیاده روی خانوادگی

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه، رئیس اداره ورزش و جوانان و رئیس هیأت ورزش همگانی شهرستان زرندیه با نصب بنر و اهدای لوح تقدیر از همکاری مهندس حیدری شهردار مامونیه و اعضای شورای اسلامی شهر در برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی سال جاری تشکر و قدردانی نمودند.

   

   

   

 • جلسه شورای اداری شهرداری مامونیه برگزار شد

  جلسه شورای اداری با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی و کارکنان شهرداری در محل سالن جلسات شهرداری مامونیه مورخ 93/11/1 با تلاوت آیاتی از کلام اله مجید برگزار شد.

  مهندس حیدری شهردار مامونیه از حضور اعضای شورا در این جلسه و زحمات شبانه روزی کارکنان شهرداری قدردانی نمودند.

  شهردار مامونیه به بیان خطبه 53 حضرت علی (ع) به مالک اشتر در خصوص اطاعت خداوند و مقدم بودن بر دیگر کارها پرداختند و سخن مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اهمیت قانون و اخلاق و بر لزوم رعایت آن در بین کارکنان تأکید نمودند.

  مهندس حیدری تکریم ارباب رجوع، توکل به خدا و صبر در امور ، رعایت سلسله مراتب اداری را در اولویت امور دانستند و نگاه شهردار مامونیه به بودجه شهرداری در سال آتی حداقل رساندن هزینه ها، صرفه جویی و تلاش برای افزایش درآمد می باشد.

  راه اندازی فرهنگسرا و انجام امور فرهنگی - دینی ، گسترش فعالیت های بسیج پایگاه مقاومت شهید تهرانی مقدم شهرداری از جمله برنامه های آتی می باشد که مهندس حیدری بر اجرای آن تأکید دارند. 

  اخوان رئیس شورای اسلامی شهر با ذکر نام خداوند متعال و "جمله من عاشق محمد (ص) هستم" و محکوم نمودن اقدام ناپسند نشریه فرانسوی، سخن خود را آغاز نمود.

  رئیس شورای اسلامی شهر از اقدامات و برنامه های شهردار مامونیه طی فعالیت ایشان در شهر مامونیه تقدیر و تشکر نمودند و در نظر گرفتن رضای خداوند را بالاترین و مهمترین اصل در خدمت به مردم دانست.  

 • بخشودگی عوارض شهرداری مامونیه از اول بهمن ماه تا پایان سال 1393

   به گزارش واحد درآمد شهرداری مامونیه و با توجه به مجوز شماره 1346 مورخ 93/10/30 شورای اسلامی شهر مامونیه (صورتجلسه مورخ 93/10/16) به مناسبت فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ایام اله دهه مبارکه فجر، شهروندان گرامی شهر مامونیه در صورت پرداخت نقدی هزینه های ذیل از بخشودگی 15% (تاریخ1393/11/01 لغایت 1393/12/29) بهره مند می شوند.

   

  کلیه

   بدهی ها

  عوارض

  محلی

  بهای خدمات

   پسماند

  کسب و

   پیشه

  اقساط

  سررسید نشده

 • لایحه بودجه سال 94 شهرداری مامونیه به شورای اسلامی شهر ارسال شد

  به گزارش امور مالی شهرداری ، لایحه بودجه پیشنهادی سال 1394 شهرداری مامونیه با برآورد پیشنهادی87میلیارد ريال جهت بررسی و تصویب به شورای اسلامی شهر ارائه شد.


   

 • شروع عملیات اجرایی کنارگذر جنوبی شهر مامونیه

  عملیات اجرایی کنارگذر جنوبی با انجام نقشه برداری و پیاده سازی نقشه توسط یک گروه نقشه بردار حرفه ای آغاز و توسط واحد موتوری شهرداری مامونیه در حال اجراست.

  محدوده فاز اول این عملیات حد فاصل بلوار شهید چمران تا بلوار ولیعصر(عج) می باشد.

   

 • آغاز فعالیت ایستگاه شماره 2 آتش نشانی شهرداری مامونیه

  ایستگاه شماره 2 آتش نشانی واقع در مامونیه جنب جایگاه CNG فعالیت خود را از تاریخ 93/10/28 با استقرار تعدادی از ماشین آلات آتش نشانی و امداد و نجات آغاز نمود.

  ثبت ادامه مطلب...

 • نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی در سطح شهر

  معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری مامونیه جهت رفع ترافیک و ایمنی در عبور و مرور وسایل نقلیه و با توجه به درخواست پلیس راهور شهرستان زرندیه اقدام به نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی نمود.

  تابلویحکم کننده و بازدارنده دور زدن ممنوع در بلوار امام خمینی (ره) انتهای گاردیل آهنی روبروی موسسه مالی اعتباری مهر و تابلوی اخباری ـ اطلاعاتی گردش به راست در میدان حضرت ولیعصر(ج) نصب شد.

 • برگزاری جلسه کارگروه سرمایه گذاری شهرداری مامونیه

  جلسه کارگروه سرمایه گذاری با حضور شهردار مامونیه، اعضای شورای اسلامی شهر، سرمایه گذار، نماینده امور عمرانی استانداری مرکزی و معاونت فنی شهرداری روز شنبه مورخ 93/10/27 برگزار شد.

  در این جلسه طرح هتل تالار شهر مامونیه مورد بررسی قرار گرفت.

   

   

   

 • استقرار کیسه های ماسه و نمک در سطح شهر مامونیه

  معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری مامونیه اقدام به استقرار کیسه های ماسه و نمک در سطح شهر نمود.

  ثبت ادامه مطلب...

 • همکاری شهرداری مامونیه در برگزاری نمایشگاه سوغات و نیازمندیهای خانواده

  نمایشگاه سوغات و نیازمندیهای خانواده از تاریخ 93/10/24 لغایت 93/11/3 به مدت 10 روز در شهر مامونیه بلوار شهید چمران برگزار می باشد.

  شرکت کنندگان در این نمایشگاه از شهرهای تهران، تبریز، مشهد مقدس، لرستان، کرمانشاه، کردستان، شیراز، اصفهان و... می باشند و محصولات عرضه شده سوغات این شهرها و لباس های محلی و مواد خوراکی می باشد.

  شهرداری مامونیه در برگزاری این نمایشگاه همکاری و مشارکت نمود از جمله آن انتخاب مکانی است که از لحاظ دسترسی برای شهروندان در محل مناسبی واقع شده است و ارائه فضای تبلیغاتی جهت اطلاع رسانی به عموم را می توان نام برد.

 • جلسه ساماندهی وضعیت مسافربری ترمینال شهید چمران برگزار شد

  جلسه ساماندهی وضعیت مسافربری ترمینال شهید چمران با حضور رئیس و عضو شورای اسلامی شهر، معاونت و حراست، معاونت حمل و نقل و ترافیک، معاونت راهور شهرستان، مسئولین شرکت تعاونی مسافربری شهید چمران، نماینده مسافربرهای خطی ساوه- پرندک و رباط کریم در محل سالن جلسات شهرداری مامونیه برگزار شد.

  اخوان رئیس شورای اسلامی شهر مامونیه ضمن تشکر از حاضرین در جلسه خواستار هم فکری و هم اندیشی جهت ارائه راهکاری مناسب شد.

   پیشنهادهایی جهت ساماندهی و بهبود وضعیت ارائه و مصوبات جلسه به شرح ذیل تصویب شد.

     *کلیه مسافربرهای عمومی دارای مدارک کامل حق فعالیت دارند.

   *سوار نمودن مسافر خارج از محوطه ترمینال و حضور رانندگان در دور میدان حضرت ولیعصر (عج) به عنوان مسافر بر و پارک خودرو ممنوع می باشد.

  *در صورت توقف مسافربران در خارج از محوطه ترمینال و بوجود آمدن حادثه ای، راننده مقصر شناخته می شود.

   

   

   

 • مشارکت شهرداری با اداره بهزیستی شهرستان زرندیه در اجرای طرح کارزار پیشگیری از مصرف شیشه

   طرح کارزار رسانه ای پیشگیری از اعتیاد با موضوع پیشگیری از مصرف شیشه توسط اداره بهزیستی شهرستان زرندیه در شهر مامونیه برگزار شد . این طرح در زمینه اطلاع رسانی پیشگیری از مصرف مواد مخدر شیشه می باشد.

  شهرداری مامونیه با قرار دادن بیلبوردهای سطح شهر جهت نصب بنرها و اطلاع رسانی به عموم و همچنین با چسباندن بروشورهای مربوطه بر روی خودروهای تاکسی با اداره بهزیستی همکاری لازم نمود.

  لازم به ذکر است خط ملی اعتیاد به شماره 09628 به راهنمایی و پاسخگویی در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد می پردازد.  

 • جلسه شهردار مامونیه با اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص طرح کمربندی های شمالی و جنوبی شهر

  جلسه شهردار مامونیه حیدری تفرشی با اعضای شورای اسلامی شهر مامونیه در محل سالن شورای اسلامی برگزار شد.

  در این جلسه حیدری تفرشی در خصوص اجرای طرح بلوارهای فرهنگیان و جمهوری اسلامی(کمربندی شمالی) و بلوار امیر کبیر (کمربندی جنوبی) توضیحاتی ارائه نمودند و نقطه نظرات اعضای شورا در خصوص چگونگی اجرای طرح مورد توجه قرار گرفت. 

 • جلسه هماهنگی اعزام کاروان راهیان نور به مناطق جنوب برگزار شد

   

  جلسه هماهنگی اعزام کاروان راهیان نور به مناطق جنوب با حضور فرماندار شهرستان ، شهردار شهر مامونیه و سایر مسئولین شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

  فرماندار شهرستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت ویژه و تأکید ایشان در خصوص حفظ فرهنگ ایثار و شهادت ، اظهار داشت : بحث فرهنگ ایثار و شهادت و سابقه دفاع مقدس یک ذخیره بزرگ و تمام نشدنی برای کشورمان است لذا وظیفه ما حفظ و انتشار این فرهنگ است و یکی از شیوه های درست اعزام کاروان راهیان نور به مناطق جنگی است.

   

   

   

   

   

 • شروع عملیات زیرسازی بلوار امیر کبیر (کمربندی جنوبی شهر)

 • ملاقات عمومی شهردار مامونیه با شهروندان شهر مامونیه

  ملاقات عمومی شهردار مامونیه با شهروندان امروز یکشنبه 93/10/21 با حضور معاونین شهردار در محل دفتر آقای مهندس حیدری تفرشی شهردار شهر برگزار گردید.

  مهندس حیدری تفرشی پس از شنیدن مشکلات و درخواست های شهروندان به بررسی و مشاوره با معاونین پرداخته و دستورات رسیدگی به درخواست ها را طبق ضوابط و مقررات صادر نمودند.

   

   

 • پخش زنده ویژه برنامه شهر مامونیه در برنامه چهار سوق همدلی شبکه آفتاب

   ویژه برنامه شهر مامونیه امشب چهارشنبه مورخ 93/10/17 ساعت 20:45 در برنامه چهار سوق همدلی شبکه آفتاب استان مرکزی پخش خواهد شد.

  شهردار مامونیه جناب آقای مهندس حیدری تفرشی و نمایندگان در عرصه فرهنگی ، قرآنی و ورزشی و هنرمندان شهر مامونیه به نمایندگی از طرف مردم شهر در این برنامه حضور دارند.

  اسامی نمایندگان و هنرمندان شهر مامونیه :

  1-    خانم ملیحه موصولی در زمینه قالیبافی و کارهای هنری 

   2-    خانم فرزانه محمدیان به عنوان هنرمند قلم زنی 

  3-     آقای امیر محمد پوریایی به عنوان مدال آور ورزش کیک بوکسینگ

  4-     اقای علی عباسی به عنوان صنعت دستی قالیبافی

  5-    آقای بهنام پا کنیت به عنوان هنرمند نقاش 

  6-     آقای امیر مهدی گودرزی بعنوان حافظ قرآن و قاری قرآن 

  7-    خانم زکیه غلامی به عنوان حافظ قرآن 

  8-   خانم توران کاظمی به عنوان کارهای خانگی نانوایی

  9-   آقای آرش قمری به عنوان هنرمند موسیقی سنتی دف زن 

  10-آقای حمیدرضا لوایی به عنوان هنرمند موسیقی سنتی نی زن 

  11-خانم فاطمه ریاض الحسینی بعنوان هنرمند صنایع دستی گل سازی

   

   

   

   

   

   

   

 • جلسه شهردار مامونیه با معاونین شهرداری

  شهردار مامونیه با معاونین خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و آتش نشانی تشکیل جلسه داد.

  در این جلسه شهردار مامونیه به بررسی مسائل جاری حوزه معاونتی خدمات شهری پرداخت و موضوعات مربوط به این حوزه مورد بررسی و برنامه ریزی قرار گرفت.

   

   

   

   

 • اولین جلسه ستاد دهه فجر در فرمانداری زرندیه برگزار شد

  اولین جلسه ستاد دهه فجر با حضور فرماندار زرندیه ، شهردار مامونیه و سایر مسئولین شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

  فرماندار زرندیه وظايف هر يك از كميته هاي چهارده گانه شهرستان را بیان کرده و تأکید نمودند امسال نيز دهه فجر در شهرستان زرنديه با شكوه هر چه تمامتر بايد برگزار شود كه اين امر نياز به تلاش تمامي مسئولين ادارات در كميته ها مي باشد .

   

   

   

 • عملیات آسفالت کوچه شهید کیوانی انجام شد

 • عملیات جدولگذاری خیابان های ولیعصر و بسیج

  کوچه علامه

 • صدور 25 سند مالکیت املاک شهرداری مامونیه

  بنا به دستور شهردار مامونیه اسناد مالکیت شهرداری با توجه به پیگیریهای واحد املاک شهرداری مامونیه، تعداد 25 سند صادر گردید.

   

   

 • چهارمین جلسه تدوین برنامه 5 ساله شهرداری مامونیه برگزار شد

  طرح برنامه 5 ساله شهرداری مامونیه از پنج مرحله تشکیل شده است و مشاور طرح در سه مرحله جلسات مشارکتی برگزار شده اقدام به جمع آوری پرسشنامه های کارشناسان و مردم نموده بودند و در جلسه مورخ 93/10/14 نتایج مرحله اول و گزیده نتایج مرحله دوم ارائه شد.

  در این جلسه مقرر شد مشاور طرح جناب آقای دکتر رضوانی پیشنهادات خود را در خصوص پروژه های بودجه 94 را متناسب با چشم انداز و مأموریت تعریف شده هر چه سریعتر ارائه نماید.

 • اجرا و رنگ آمیزی پیاده روها و سرعت گیرهای سطح شهر

 • نصب 60 عدد استوانه ترافیکی در سطح شهر

  واحد حمل و نقل و ترافیک شهرداری مامونیه به منظور هدایت وسایل نقلیه و ایمن سازی معابر اقدام به نصب 60 عدد استوانه ترافیکی در ابتدای ورودی سطح شهر از سمت تهران- ساوه و بالعکس، ابتدای مسیر شهر خشکرود، بلوارهای ورودی خورشید آباد و جدا کننده مسیر باند کندرو و تندرو مقابل بانک ملی شهر مامونیه نمود.

   

 • تقدیر و تشکر رئیس اداره اوقاف شهرستان زرندیه از شهردار شهر مامونیه

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زرندیه با توجه به همکاری های شهردار شهر مامونیه در مراسم و مناسبت های فرهنگی و مذهبی با اهداء لوح تقدیر و تابلو معرق از ایشان قدردانی نمودند.

   

 • جلسه بررسی وضعیت دیون مالیاتی سال های 90 و 91 شهرداری مامونیه

   

  جلسه بررسی وضعیت دیون مالیاتی سال های 90 و 91 شهرداری با حضور ریاست اداره مالیات شهرستان در محل دفتر شهردار برگزار شد .

  در این جلسه که با حضور ریاست محترم شورای اسلامی، معاونین دوایر مالی و مشاور حضور داشتند موارد مورد بررسی قرار گرفت.

 • شهردار مامونیه دستور شروع عملیات اجرایی فاز اول کمربندی جنوبی را صادر نمود

  همزمان با آغاز امامت حضرت صاحب الزمان (عج) به دستور شهردار مامونیه عملیات نقشه برداری و رگلاژ و تسطیح فاز اول کمربندی جنوبی شهر آغاز شد.

   

اطلاعات تماس

پل های ارتباط مردم با شهرداری مأمونیه

 • خط 1 : 2 - 08645222331
 • خط 2 : 1 - 08645229380
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی