آرامگاه شهدای گمنام مأمونیه

 

میدان حضرت ولیعصر (عج)

               

تصویر روز

 

 • برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورا به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

  همزمان با گرامیداشت هفته بسیج مراسم قرائت زیارت عاشورا با حضور تعدادی از مسئولین شهرستان،کارکنان و پرسنل سپاه ناحیه زرندیه و کارکنان شهرداری مامونیه، به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید تهرانی مقدم شهرداری مامونیه برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه، مراسم زیارت عاشورا و سخنرانی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در نمازخانه این شهرداری برگزار گردید.

  پس از قرائت زیارت عاشورا حجت الاسلام ابراهیمی، امام جمعه محترم شهر مأمونیه (مرکز شهرستان زرندیه) ضمن تسلیت ایام عزاداری امام حسین(ع) نکاتی در خصوص خواندن زیارت عاشورا در ماه محرم و صفر، جایگاه بسیج در کشور و نقش آن در مقابله با دشمنان متذکر شدند و بسیجیان را به انجام فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر فرا خواندند.

   

 • توصیه های ایمنی معاونت آتش نشانی شهرداری مأمونیه

  به منظور پیشگیری از حوادث گاز بسیار خطرناک منو اکسید کربن که از سوختن ناقص تولید شده ومهم ترین توصیه های ایمنی وپیشگیری،مهندس علی ضیایی مسئولیت آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مامونیه مطالب ارزنده وقابل توجهی را به شرح ذیل به اطلاع عموم شهروندان رسانده و اظهار داشت:

  با فرا رسیدن فصل سرما همه هموطنان سعی در راه اندازی وسایل گرمایشی منازلشان دارند. طبیعتاً کسانی که از وسایل بدون شعله استفاده می کنند مثل رادیاتور و شوفاژ نه اینکه خطر نداشته باشد ولی به نسبت وسایل گرمایشی دیگر مانند بخاری خطر کمتری دارد.

  ضیایی تصریح کرد: در صورتی که واحدهای کوچک قصد استفاده از پکیج را دارند بهتر است از نوع فن دار بوده و خارج ازمحل زندگی نصب شود که خطر تولید گاز در داخل منزل را نداشته باشد. اما درصد بسیاری از شهروندان از وسایل گرمایشی شعله دار مثل بخاری گازی و نفتی استفاده می کنند که بسیار خطرناک است.

  وی در ادامه گفت: عدم نصب صحیح دودکش وسرد بودن آن به هنگام شعله ور بودن وسیله گرمایشی هشدار نقص در آن را به ما می دهد.

  مدیر واحدآتش نشانی تاکید کرد: اگر تسلط کامل به نصب وسایل گازسوز و شعله دار ندارید بهتر است از افراد متخصص این کار استفاده کنید.

  وی با تاکید بر اینکه استفاده از وسایل گرمایشی شعله دار نیازمند رعایت تمهیداتی است گفت: در هنگام استفاده از وسایل گرمایشی شعله دار ( شعله دار با هر سوختی ) فضایی برای ورود هوا به داخل منزل باز باشد. به طور مثال مقداری لای پنجره باز بوده یا زیر در و لابه لای پنجره ها را کامل نبندند.

  از کلاهکH استفاده کنید تا ایمن بمانید.

  ایشان با اشاره به اینکه تعدد زانویی کشش آلاینده ها را سخت تر و احتمال نشت گاز را افزایش می دهد تاکید کرد: شیب منفی به هیچ عنوان قابل پذیرش نبوده و حتما باید شیب مثبت و 90 درجه باشد دودکش ها داخل دیوار و تا سطح پشت بام رفته و از 80 تا 1 متر بالاتر از سطح پشت بام بوده و همچنین از کلاهک اچ(H )در نهایت استفاده شود.

  ضیایی در پاسخ به این سوال که چطور متوجه شویم که دچار گاز گرفتگی شدیم، افزود: شباهت زیاد گاز گرفتگی به سرماخوردگی اولین نشانه مسمومیت با این گاز است، سردرد و سرگیجه ، حالت تهوع و استفراغ، درد در قفسه سینه ، ناحیه شکمی و اگر باز هم جلوتر رود ، احساس دوبینی و دو گانگی در رفتار و به شماره افتادن تنفس ، اختلال درتصمیم گیری و حرکت و بازهم اگر در محل بماند و منبع گازCo وجود داشته باشد و به آن اهمیت ندهند حالت بیهوشی و غش ایجاد و فرد واردمرحله کما و سپس فوت می شود.

  مهندس ضیایی در نهایت 16مورد ایمنی را در ابتدای فصل سرما به شهروندان عزیز به شرح ذیل توصیه نمود :

  1-قبل از نصب بخاری از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود. استفاده از بخاری هایی که مجهز به سیستم کمبود اکسیژن (ODS) هستند، بسیار با اهمیت می باشد.

  2- بررسی نشتی گاز از اتصالات مهم است این کار را می توانید با استفاده از کف آب و صابون انجام دهید.

  3- از مکش مناسب دودکش ها مطمئن شوید. تست مکش دودکش ها قبل از نصب لوله دودکش بخاری ضروری میباشد این کار ساده را می توانید با روشن کردن یک تکه روزنامه و قرار دادن آن روبروی لوله دودکش انجام دهید در صورتیکه دودکش بخاری درست کار کند باید شعله آتش را به سمت خود بکشاند.لازم به یادآوری است شاید دودکش شما سال پیش درست سرویس داده باشد ولی این ملاک نیست زیرا امکان دارد در طی این یک سال که از بخاری استفاده نکرده اید جسم خارجی درون دودکش قرارگرفته باشد یا کلاهک افتاده باشد.

  4- تمام شیلنگ ها باید با بست استاندارد به شیرها و لوله های گاز نصب شده باشد.

  5- تمام شیرهای مرتبط به وسایل گاز سوز باید مجهز به سر شیر باشند تا در صورت حادثه به سرعت بسته شوند.

  6- بدون هماهنگی و اطلاع همسایه ها اقدام به قطع شیر اصلی گاز واحدهای دیگر ننمایید زیر بعضی از خانوادها از وسایل گاز سوزی استفاده میکنند که مجهز به ترموکوپل نیست مانند سماور گازی و با یک بار بازو بسته کردن شیر، شعله خاموش و گازدر واحد منتشر می شود.

  7- درصورتیکه وسایل گرمایشی را روشن کردید و احساس سنگینی و سر درد نمودید آن را جدی بگیرید و به بررسی و چک وسایل گاز سوز و سیستم گاز منزل اقدام کنید.

  8- درفصل سرما از پوشاندن تمام درز درب و پنجره به بهانه گرمترشدن خانه خوداری نمایید.

  9- قبل از روشن نمودن وسایل گاز سوز به بالای پشت بام رفته و از وجود کلاهکH مطمئن شوید. (برای دودکش های معمولی یا بدون فن)

  10- در صورت نیاز به مشورت می توانید با آتش نشانی و یا دفاتر نظام مهندسی مناطق تماس بگیرید.

  11- از سالم بودن شیلنگ وسایل گرمایشی اطمینان حاصل شود شاید در طول یک سال گذشته پوسیده شده باشند و دوام خود را از دست داده باشند.

  12- استفاده از وسایل گاز سوزی که دودکش آن از شیشه و دیوار بیرون داده شده مجاز نیست، وزش یک باد شدید می تواند مانع از مکش دودکش شود. این دودکش ها مکش مناسب ندارند و خطر گازگرفتگي را تشدید می کنند.

  13- ما خانوادهای ایرانی عادت داریم که شب کله پاچه را برای صبحانه بار بگذاریم و تاصبح اجاق گاز روشن بماند این کار باتوجه به تغییر ساختار خانه ها از جمله به کار بردن درب وپنجرهای دو جداره و بدون درز و درنتیجه کمبود اکسیژن و نشر گازCO خطرناک است.

  14- دریچه های کوچکی که 30سانتیمتر زیر سقف آپارتمان های شما تعبیه شده دریچه های تأمین هوای وسایل گاز سوز می باشد هرگز مسدود نشوند.

  15- لوله های قابل انعطاف یا خرطومی که اشتباهاً به عنوان رابط دودکش استفاده می شوند، دودکش نیستند. امکان اتصال و چفت و بست کامل آنها به وسیله گازسوز و دودکش دیوار وجود ندارد و همچنین به آسانی سوراخ های ریزی در بدنه لوله ایجاد می شود و گازCO (مونواکسیدکربن) از محل اتصالات و این سوراخ های ریز، نشت می کند و سلامت و جان اعضای خانواده را به شدت تهدید می کند.

  16- در استفاده از شومینه به عنوان وسیله گرمایشی رعایت چند نکته ضروری به نظر می رسد:

  نکته: استفاده از شومینه به مدت کوتاه مدت آن هم در زمان هوشیاری و بیداری اشكال ندارد. توصیه می‌شود در مکان‌هایی که وسایل گازسوز مورد استفاده قرار می‌گیرد جهت بالابردن ضریب ایمنی محل، از سنسور حساس به گازCO استفاده شود. توصیه می‌شود از شومینه صرفاً به عنوان تنها وسیله گرمایشی در محیط استفاده نشود زیرا جنبه تزئینی و لوکس آن بر جنبه گرمایشی آن غالب است.

   

 • سخن شهردار و رئیس شورای اسلامی در خصوص پروژه های سطح شهر

  سال 87 بود که کلنگ احداث بلوار جنوبی(امیر کبیر) شهر مامونیه بر زمین زده شد و حالا شهرداری مامونیه با همه فراز و فرودهایی که در برابر اجرای این پروژه ی بزرگ قرار می گیرد به وعده خود عمل کرده است و با قاطعیت به سوی افتتاح این بلوار در حرکت است. از این رو بهتر دیدیم پای صحبت مهندس وفا بنشینیم تا زوایای این بلوار در لابه لای سخنان شهردار شهر مامونیه شکافته شود.

  عزم جدی برای خدمت

  مهندس وفا: بلوار امیر کبیر یکی از بهترین و کار آمدترین کارهای عمرانی در سطح شهر بوده که به همت معاونت فنی و عمرانی،پرسنل زحمت کش شهرداری،نظارت بی وقفه کمیسیون عمران شورای شهر مامونیه و مالکین محترمی که املاکشان در مسیر کمربندی واقع شده و با توافق و نظر مساعد،بدون هیچ چشم داشتی اجازه ی اجرا و آزاد سازی این املاک را دادند که نشان از انسانیت و فرهنگ بالای شهروندیست،در حال اجرا می باشد.

  شهردار مامونیه: این بلوار گره ترافیکی سنگین شهر خصوصا روزهای آخر هفته و تعطیلات را برای همیشه به حداقل می رساند. همچنین می تواند بر مسیر غرب به شرق مامونیه تاثیرگذار باشد و مسیر جاده قدیم تهران، ساوه و بزرگراه تهران،ساوه را عملاً بهم متصل نماید.

  مدیریت شهری شهرداری مامونیه با اشاره به لزوم توجه به بخش حمل و نقل درون شهری؛ گفت: با توجه به رشد شهر مامونیه، وسعت، جمعیت رو به ازدیاد، حجم خودروهای در حال تردد، مرکزیت شهرستان ، توجه ویژه به زیرساخت های حمل و نقل و ترافیک یک ضرورت است.

  وی ادامه داد: ترافیک، معضل اصلی شهرهاست و شهر مامونیه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

  شهردار مامونیه اظهار داشت: پروژه بلوار امیر کبیر هر چند با اندکی تاخیر به خاطر مسایل مالی شهرداری که با رکود درآمدی همراه است، روبرو شد اما پروژه ای حائز اهمیت و دارای ارزش است که انشاالله به موقع به بهره برداری خواهد رسید و انتظار ما همین است که این چنین پروژه های درون شهری با پیشرفت فیزیکی بهتر و خدمات بهتر به شهروندان ارائه گردد.

  مهدی شارق ریاست شورای اسلامی شهر مامونیه نیز در خصوص این پروژه گفت: انجام این عملیات را باید به عنوان برگی درخشان در کارنامه شهرداری ، شورا و پرسنل شهرداری مامونیه دانست.

  رئیس شورای اسلامی شهر مامونیه با بیان این مطلب که شهرداری با حمایت شورا توانست در کمترین زمان ممکن از نظر عمرانی وارد سلسله کارهایی شود که می توان گفت گره کور ترافیک شهری را برای چند دهه آینده رفع نماید.

  آقای شارق تصریح کرد: مسلم است باید از کارهای خوب و ارزشمند و عمرانی که تاثیرات بسزایی در رفاه مردم و ترسیم آینده شهر خواهد داشت؛ تقدیر و تشکر به عمل آورد و شایسته است به مجموعه شهرداری به واسطه اقدامات عمرانی صورت گرفته تبریک گفت.

  ریاست شورای شهر مامونیه در پایان این گفت و گو وعده داد: درآینده نزدیک باز هم شاهد این گونه افتتاحیه ها خواهیم بود بخصوص بلوار شمالی،میدان مرکزی شهر که از اهمیت زیادی برخوردار هستند و امیدوارم شورا بتواند با همراهی شهردار در ادامه این روند عمرانی کارنامه ای درخشان بجای بگذارد.

  لازم بذکر است:

  فاز اول این پروژه حد فاصل جاده قدیم تهران،ساوه تا خیابان شهید مطهری اجرا و50درصد از عملیات خاکی،آزاد سازی مسیر و جدول گذاری اجرا و فاز دوم این پروژه حد فاصل خیابان شهید مطهری تا آرامستان شهر مامونیه با جدیت در حال اجراست.

   

                                                                  

                                                               

                                                              

                                                              

 • عملیات خاکبرداری، مخلوط ریزی و تسطیح خیابان سرداران

  به گزارش مسئول واحد موتوری شهرداری مأمونیه، عملیات خاکبرداری، مخلوط ریزی و تسطیح سازی و عریض کردن خیابان سرداران، از ابتدای میدان غدیر تا میدان قائم آل محمد (عج) امیرآباد در حال  اجرا می باشد و مسئولین واحد حمل و نقل- ترافیک به منظور ایمن سازی مسیر جهت دید بهتر رانندگان، همکاری لازم را به عمل آوردند.

   

   

 • شروع عملیات اصلاح نهر عرضی خیابان بسیج و مرمت جداول بلوار امام (ره)

  به گزارش معاونت فنی شهرداری مأمونیه، عملیات عمرانی اصلاح نهر عرضی خیابان بسیج آسیابک و عملیات مرمت و تعویض جداول واقع در بلوار  امام (ره)- ورودی محله خورشید آباد در حال اجرا می باشد.

   

   

 • اجرای عملیات آسفالت کوچه منشعب از خیابان شهید سهامی

  به گزارش مسئول پروژه های عمرانی- امانی شهرداری مأمونیه، عملیات آسفالت کوچه منشعب از خیابان شهید سهامی در حال اجرا می باشد.  

   

   

 • حضور شهردار مأمونیه در دومین مسابقه نقاشی شور حسینی

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، دومین دوره مسابقات نقاشی با عنوان شور حسینی با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، سپاه ناحیه زرندیه و همکاری اداره آموزش و پرورش به مناسبت هفته بسیج با حضور شهردار مأمونیه، امام جمعه شهرستان زرندیه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین روز چهارشنبه مورخ 94/09/04 در محل مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد.

  مسابقه نقاشی با شرکت دانش آموزان 4 مدرسه دخترانه شهر برگزار شد، 24 نقاشی برتر انتخاب و برای صاحبان اثر جوائزی اهدا شد.

  در این مراسم پخش نماهنگ، مداحی و روضه خوانی صورت گرفت.

   حجه الاسلام و المسلمین علم الهدی به سخنرانی در خصوص شور و شعور حسینی پرداخت و ابزار هنر را از موثرترین ابزارها برای حفظ و صیانت و به تصویر کشیدن واقعه کربلا دانست.

   

   

 • مراسم بزرگداشت هفته بسیج توسط شهرداری مأمونیه برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، مراسم بزرگداشت هفته بسیج با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، فرمانده سپاه ناحیه زرندیه، نماینده ولی فقیه ناحیه سپاه زرندیه، مسئولین ناحیه سپاه و بسیج شهرستان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و کارکنان بسیجی شهرداری با عنوان نشست بصیرتی توسط پایگاه بسیج شهید تهرانی مقدم روز چهارشنبه مورخ 94/09/04 در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر برگزار شد.

  مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام اله مجید آغاز شد و کلیپی از سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اهمیت بسیج و روحیه بسیجی داشتن پخش شد.

  نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان زرندیه به تحولات منطقه و جنگ نابرابر سوریه اشاره داشتند و جنایات وحشیانه نیروهای تکفیری را محکوم کردند.

  حاج آقا قنبری در ادامه گفت: در مقابل جبهه استکبار، جبهه مقاومت(ایران، حزب اله و سوریه) قرار دارد و با تمام توان در مقابل جبهه استکبار، مقاومت و ایستادگی می نمایند.  

  شهردار مأمونیه گفت: هفته بسیج فرصتی است تا از بسیجیان فداکار و غیور قدردانی نمود و الگو قرار دادن راه شهدا و شهید تهرانی مقدم که با تلاش خود درعرصه صنعت موشکی باعث پیشرفت و موفقیت کشورمان شد را بیان کرد و اعلام نمودند بسیجیان با تفکر و روحیه بسیجی می توانند در تمامی عرصه ها نقش آفرینی نمایند.

   

   

 • همایش شهرداران و روسای اسلامی شهرهای استان مرکزی در شهر مأمونیه برگزار شد

  نشست شهرداران و روساي شوراي شهر هاي استان مركزي در سالن جلسات فرمانداري شهرستان زرنديه با حضور معاون هماهنگي امور عمراني استان مركزي ، مدير كل صدا و سيماي استان ، مدير كل مديريت بحران استان ،‌مدير كل دفتر امور شهري و شورا هاي استان ، مدير كل صنايع دستي و گردشگري استان وفرماندار شهرستان زرنديه ، شهرداران و روساي شورا هاي اسلامي شهر هاي استان مركزي برگزار شد.

   در اين جلسه كه به منظور انتقال تجربيات و ايجاد هماهنگي ميان  مسئولان شهرهاي استان برگزار شد، محمد كردي فرماندار زرنديه با اشاره موقعيت شهرستان به تشريح فعاليت هاي بخش هاي مختلف زرنديه پرداخت.

  كردي گفت: در حال حاضر صنعت شهرستان زرنديه در شرايط خوبي قرار دارد و براي حفظ اين شرايط و ايجاد بستر براي بهتر شدن آن نياز به حمايت دستگاه هاي مرتبط از كارخانه هاي شهرك هاي صنعتي شهرستان داريم.

   وي اظهار كرد: بر خلاف اكثر شهرستان هاي كشور كه با مشكل بي كاري جوانان روبرو هستند ما در زرنديه با دغدغه پر كردن جاهاي خالي در شهرك هاي صنعتي روبرو هستيم.

  فرماندار زرنديه افزود: بخش كشاورزي از ديگر نقاط قوت شهرستان به حساب مي آيد به طوري كه بزرگترين باغ پسته ارگانيك كشور در زرنديه قرار دارد و محصولات آن قبل از برداشت براي بازار هاي اتحاديه اروپا پيش خريد مي شود.

  كردي تصريح كرد: بزرگترين مجتمع پرورش شتر مرغ كشور، وجود بيش از 13500هكتار باغ پسته، رتبه اول پرورش مرغ مادر و توليد تخم مرغ و نوبرانه ميوه هاي باغات شهر خشكرود از جمله نقاط قوت اين شهرستان است.

  وي گفت: وجود معادن بي بديل در بخش خرقان، بزرگترين كارخانه سيمان خاكستري استان، بزرگترين كارخانه سيمان سفيد كشور، احداث بزرگترين شهرك تفريحي و شهرك مبل كشور كه در آينده به بهره برداري خواهد رسيد از ديگر امتيازات زرنديه است كه موجب شده اين شهرستان در سبد توسعه استان مركزي نقش قابل قبولي را ايفا كند.

  كردي خاطرنشان كرد: زرنديه با 9 شهرستان و 5 استان كشور مرز جغرافيايي دارد و به دليل نزديكي به فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) و وجود 3 شهرك صنعتي، منطقه خوبي براي مشاركت و حضور سرمايه گزاران از جايجاي كشور است.

  در این نشست، حسن قرباني مديركل دفتر امور شهری و شوراها با تشکر از قانون مداری شهرداران و اعضای شورای شهرهای استان گفت: استان مرکزی در سطح کشور، نسبت به استان های مختلف بی اشکال ترین شورا و شهرداران را دارد به طوری که هیچ تخلف و شکایتی از آن ها نداشته ایم.

  وی اظهار کرد: شهرداران و شورای شهر باید در راستای جذب سرمایه گذار و کسب درآمد تلاش کنند و تجربیات خود را برای پیشرفت استان در اختیار یکدیگر قرار دهند.

  قربانی جم در جمع شهرداران و روئسای شورای شهرهای استان مرکزی در شهرستان زرندیه، گفت: دی ماه سال گذشته برنامه چهار سوق همدلی از شبکه استانی آفتاب به روی آنتن رفت که با استقبال مردم استان روبرو شد.

  وی اظهار کرد: این برنامه هر شب بیش از یک ساعت میهمان مردم بود و طی آن، آداب و سنت ها، مشاهیر و قابلیت های مردم 33 شهر استان به نمایش در آمد.

  مدیرکل صدا و سیما استان مرکزی افزود: این برنامه در کشور منحصر به فرد بود چرا که برای طراحی این برنامه تحقیق و برنامه ریزی دقیقی انجام شده بود.

  قربانی جم گفت: سری جدید برنامه چهار سوق همدلی از 23 آذر امسال با محوریت بیانات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی با معرفی کارآفرینان برتر و شعار سال، روی آنتن خواهد رفت.

  وی خاطرنشان کرد: در اولین قسمت از این برنامه 33 خبرنگار انتخاب شده برای 33 شهر استان، که خود از کارهای بزرگ صدا و سیمای استان مرکزی است، معرفی خواهند شد.

   عزیز فیلی در نشست مشترک شهرداران و روسای شوراهای اسلامی استان مرکزی در سالن اجتماعات فرمانداری زرندیه افزود: شهرداران باید با تشکیل ستادهای سرمایه گذاری زمینه جذب سرمایه گذاران را فراهم کنند.

  وی بیان کرد:همه دستگاه های اجرایی به ویژه دست اندرکاران دولت با همدلی و تعامل بیشتر و خدمت رسانی به آحاد مختلف جامعه، زمینه رضایت مندی عمومی مردم را از دولت تدبیر و امید فراهم آورند.
  فیلی ادامه داد: رشد اقتصادی استان مرکزی با توجه به ظرفیت های موجود، آینده درخشانی دارد و دولت تدبیر و امید از همه توان و ظرفیت خود برای ارتقای شاخص های اقتصادی به ویژه تسهیل در روند جذب سرمایه گذاران استفاده می کند.
   
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی با اشاره به رویداد اربعین حسینی اضافه کرد: استان مرکزی جزء استان هایی است که بیشترین همکاری و تعامل را با ستاد اربعین داشته است.
  وی گفت: دست اندرکاران انتخابات نیز باید تدابیر لازم، برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم آورند تا با حضور حماسی ملت سرافزار ایران، شعار امسال مد نظر مقام معظم رهبری محقق شود.

   

   

   

 • همایش پیاده روی خانوادگی در شهر مأمونیه برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه به مناسبت هفته بسیج، همایش پیاده روی خانوادگی روز جمعه مورخ 94/08/29 در شهر مأمونیه برگزار شد.

  این همایش با همکاری هئیت ورزش های همگانی اداره ورزش و جوانان، کانون بسیج ورزشکاران، شهرداری و شورای اسلامی شهر و ناحیه مقاومت بسیج اداره تربیت بدنی برگزار شد و مسیر پیاده روی از بوستان شکوفه آغاز و تا بوستان شهدای گمنام ادامه یافت.

                درپایان این مراسم به قید قرعه به شرکت کنندگان جوایزی از جمله دوچرخه و انواع جوایز         دیگر اهدا شد.

   

   

   

 • اجرای طرح معدوم سازی سگ های بدون صاحب

  به گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری مأمونیه، معدوم سازی 73 قلاده سگ بدون صاحب در سطح شهر انجام شد.

  مهندس ضیائی بیان داشت: عملیات اتلاف سگ های بدون صاحب به صورت دوره ای در حال انجام و به روش بهداشتی از نواحی مختلف جمع آوری و به روش مرگ با ترحم معدوم سازی می گردند.

  وی افزود: طرح جمع آوری و معدوم سازی به منظور ارتقای بهداشت شهر و اهمیت سلامت شهروندان اجرا می شود و از شهروندان محترم شهر مأمونیه درخواست نمودند کیسه های زباله را در ساعات تعیین شده بیرون از منزل خود گذارده چراکه قرار دادن کیسه های زباله در ساعات مختلف موجب جذب سگ ها می شود و مشاهده شده به علت وفور زباله، سگ های روستای اطراف نیز وارد محدوده شهری می شوند.

   لذا از شهروندان محترمتقاضا می نمائیم به منظور ارتقای بهداشت شهرمان و سلامت جامعه از قرار دادن زباله در ساعات مختلف خودداری شود. 

   

   

   

 • اجرای عملیات لکه گیری آسفالت بلوار ولیعصر(عج)

  عملیات لکه گیری آسفالت بلوار ولیعصر(عج)- روبروی بوستان شهدای گمنام

   

   

 • اجرای عملیات روکش آسفالت کوچه توحید 8

  به گزارش مسئول عمران شهرداری مأمونیه، عملیات آسفالت کوچه توحید 8 منشعب از خیابان شهید اعتمادی در حال اجرا می باشد.

   مهندس خیراب بیان داشت: فرسودگی نهر آب قدیمی درکوچه توحید 8 موجب بروز مشکلاتی برای شهروندان گردیده بود که واحد عمران شهرداری نسبت به جمع آوری نهر قدیمی و احداث نهر جدید اقدام نمود و با  توجه به فرسودگی آسفالت، عملیات روکش آسفالت مجدد خیابان در حال اجرا می باشد.

   

   

 • حضور شهردار مأمونیه در جلسه شورای اداری شهرستان زرندیه

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست فرماندار زرندیه و با حضور ائمه جمعه شهرستان، دادستان و مدیران ادارات شهرستان زرندیه روز شنبه مورخ 94/08/23 در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

   

   

 • کاشت گیاه ترون در مسیر ورودی جایگاه CNG

  به گزارش معاونت فضای سبز شهرداری مأمونیه، گیاه ترون در مسیر ورودی جایگاهCNG حدفاصل فضای سبز جدید الاحداث ورودی با آرامستان مأمونیه کاشته شد.

  مهندس ضیائی اظهار داشت: کاشت این گیاه به منظور ایجاد پرچین و دیوار سبز با هدف زیباسازی و ایجاد مانع بصری بین داخل و خارج آرامستان انجام شد.

  لازم به ذکر است گیاه ترون دارای ساختار درختچه ای بوده و با کاشت متراکم و قابلیت هرس پذیری بالا می تواند تبدیل به دیواری سبز شود و با فرم گیری به شکل های مختلف زیبایی خاصی داشته باشد. 

   

   

 • دیدار شهردار و مسئولین شهرستان زرندیه با خانواده های شهیدان کاظمی و طیاری

  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مأمونیه، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مأمونیه، فرماندار زرندیه، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرمانده سپاه ناحیه زرندیه و نماینده صدا و سیمای استان روز سه شنبه مورخ 94/08/19 با خانواده های شهیدان تقی کاظمی و علیرضا طیاری دیدار نمودند.

  مهندس حیدری اظهار داشت: دیدار و سرکشی از خانواده های معظم شهدا تکلیف می باشد و خدمت به خانواده های شهدا را موجب انرژی گرفتن به منظور خدمت رسانی و تجدید میثاق با آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان نمود و از صبر و شکیبایی مادران شهید قدردانی نمود.

  مهندس کردی بیان نمود: شهرستان زرندیه در راه اهداف و آرمان های انقلاب و دوران 8 ساله دفاع مقدس جوانان زیادی تقدیم نموده و  این جوانان با شهامت از مرز و بوم کشور دفاع نمودند.

  در ادامه مراسم با اهدای هدیه از صبر و شکیبایی مادران صبور تجلیل و قدردانی شد. 

   

   

 • حضور شهردار مأمونیه در جلسه هماهنگی ستاد عتبات عالیات

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، جلسه هماهنگی ستاد عتبات عالیات روز شنبه مورخ 94/08/16 در محل فرمانداری زرندیه برگزار شد.

  مهندس کشاورزی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان زرندیه گزارشی از اقدامات 6 ماهه سال 94 را ارائه داده و بازسازی گنبد امام حسین (ع) و صحن حضرت زهرا(س) را از اقدامات پیش رو عنوان نمود.

   مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان از مساعدت های شهرداری و شورای اسلامی شهر مأمونیه قدردانی نمود.

   

   

 • اجرای عملیات زیرسازی و مخلوط ریزی خیابان گلزار شهدای آسیابک

  به گزارش معاونت فنی شهرداری مأمونیه، عملیات زیرسازی و مخلوط ریزی خیابان گلزار شهدای آسیابک به منظور اجرای عملیات آسفالت اجرا شد.

   

   

 • نصب پل فلزی روی نهر خیابان کانون منشعب از خیابان فرهنگیان

  به گزارش مسئول پروژه های امانی شهرداری مأمونیه، به منظور سهولت در تردد شهروندان ، پل فلزی بر روی نهر خیابان کانون منشعب از خیابان فرهنگیان نصب شد.

   

 • مراسم ویژه تظاهرات ضد استکباری یوم‌الله 13 آبان در شهر مأمونیه برگزار شد

  مراسم راهپیمایی 13 آبان در شهر مأمونیه با حضور پرشور مردم، دانش آموزان و مسئولین شهر برگزار شد.

  به همین مناسبت مراسمی قبل از شروع راهپیمایی در مدرسه شهید مطهری با حضور مسئولین، معلمین و دانش آموزان برگزار شد و فرماندار زرندیه با تبریک روز دانش آموز در خصوص این روز و اهمیت حضور در راهپیمایی سخنرانی کرد.

  تظاهرات ضد استکباری یوم‌الله سیزدهم آبان امسال با فریاد رساتر و بلندتر مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در شهر مأمونیه برگزار شد.

   مراسم ویژه تظاهرات ضد استکباری یوم‌الله 13 آبان از ساعت 10:30 صبح و مسیر حرکت از میدان شهرداری به سمت مسجد صاحب الزمان(عج) بود. امام جمعه شهرستان زرندیه در این مراسم سخنرانی کرد.

   

   

 • حضور مسئولین شهرستان در مراسم نماز جماعت شهرداری مأمونیه

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه نماز جماعت ظهر با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مأمونیه، معاون فرماندار، استاد حوزه و دانشگاه حاج آقا زمانی قمی و سایر مسئولین شهرستان و کارکنان شهرداری در محل نماز خانه شهرداری مأمونیه روز سه شنبه مورخ 94/08/12 اقامه شد.

   

   

 • دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی با رئیس شورای اسلامی شهرستان زرندیه

   

  شهردار مامونیه و اعضای شورای اسلامی شهر جهت ابراز تبریک انتخاب آقای محمدرضا خلج معصومی به عنوان رئیس شورای اسلامی شهرستان زرندیه به محل دفتر ایشان در محل فرمانداری زرندیه رفتند.

  آقای مهندس حیدری ضمن عرض تبریک و آرزوی توفیق برای ایشان، لوح تبریک به رئیس شورای اسلامی شهرستان زرندیه تقدیم نمودند.

 • حضور مهندس حیدری شهردار مامونیه در همایش بسیج شهرستان زرندیه

   

 • حضور شهردار مامونیه در مراسم اولین عصر شعر عاشورایی توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 • حضور شهردار مامونیه در جمع بسیجیان شهر مامونیه مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س)

 • پایگاه مقاومت بسیج شهید تهرانی مقدم شهرداری افتتاح شد

   

   

  در ایام مقدس هفته بسیج پایگاه شهید تهرانی مقدم شهرداری مامونیه با حضور خانواده های معظم شهداء ، مسئولین شهرستان زرندیه، پایگاه های بسیج سطح شهر و کارمندان شهرداری افتتاح شد.

  سرگرد مهجوری فرماندهی سپاه زرندیه در خصوص بسیج و فرهنگ بسیجی سخنانی از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیان فرمودند. ایشان فعالیت و خدمت هر شخص در شغل اش را سنگر آن فرد دانست و از پیگیری های شهردار محترم در خصوص درخواست ایجاد پایگاه بسیج یاد نمودند.

  مهندس حیدری تفرشی شهردار مامونیه ضمن تشکر از حضور مهمانان در مراسم، هفته بسیج را تبریک عرض نمودند و تاریخچه ای از زندگی شهید حسن تهرانی مقدم را شرح دادند.

  شهردار مامونیه به بیان سخنی از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد دو رکن اصلی از  ارکان بسیج که اخلاص و بصیرت می باشد پرداختند.

  در پایان مراسم حکم سرپرستی پایگاه مقاومت شهید تهرانی مقدم توسط پدر شهید کریم صلاح تقدیم جناب آقای حیدری گردید.

   

   

   

 • دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی با خانواده های معظم شهداء در هفته بسیج

   شهردار مامونیه ، اعضای شورای اسلامی و مسئولین شهرستان زرندیه در ایام هفته بسیج با خانواده های گرانقدر شهیدان اعتمادی، همایون و جانباز شهید علیخانی دیدار نمودند.

  شهردار مامونیه جناب آقای حیدری ضمن تبریک هفته بسیج از صبر و ایستادگی این خانواده ها قدردانی نمودند و به سخنان حضرت امام خمینی (ره) در مورد نقش و اهمیت فرهنگ بسیجی در همه ایام و عرصه ها بویژه ایام دفاع مقدس پرداختند.  

  در این دیدار همچنین مشکلات خانواده های معظم شهداء مورد بررسی قرار گرفت.

   

   

   

   

 • اتمام عملیات نصب و ساخت سازه فلزی المان شهدای گمنام شهر مامونیه

 • نصب تجهیزات ورزشی در محوطه بازی بوستان شهدای گمنام

 • پاکسازی و نظافت نخاله های ساختمانی از زمین های خالی

   

   

   

    واحد خدمات شهری شهرداری مامونیه نخاله های ساختمانی را از زمین های خالی پاکسازی نمود. متأسفانه با توجه به اینکه عده ای از شهروندان اقدام به تخلیه نخاله های ساختمانی در زمین های خالی می نمایند و این امر باعث بوجود آمدن منظره نازیبایی در سطح شهر می شود لذا همشهریان عزیز (مامونیه آسیابک- خورشید آباد- امیرآباد و زرند) با عدم تخلیه نخاله های ساختمانی در زمین های خالی در حفظ زیبایی منظر شهری کمک شایانی می نمایند همچنین به حقوق شهروندی احترام می گذارند.

   

   

   

   

   

   

 • انجام عملیات زیرسازی کوچه شهید کیوانی محله آسیابک

 • انجام عملیات آسفالت و لکه گیری بلوار حضرت ولیعصر (عج)

 • حضور شهردار مامونیه اعضای شورای اسلامی و پرسنل شهرداری در مراسم سوگواری حضرت اباعبداله الحسین (ع)

   

 • عملیات پاکسازی و نظافت خیابان های آزادگان و سعدی

 • عملیات اجرایی نصب المان شهدای گمنام شهر مامونیه

   

 • برگزاری جلسه کمیته انطباق با حضور مدیر کل محترم دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی در شهرداری مامونیه

   

   

  جلسه کمیته انطباق با حضور جناب آقای فرخی مدیر کل محترم دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی ، فرماندار محترم و روسای شوراهای اسلامی و شهرداران شهرستاندر سالن جلسات شهرداری برگزار شد . جناب آقای مهندس کردی رئیس محترم کمیته انطباق در این جلسه به بررسی مصوبات پرداخت و با توجه به ایام سوگواری حضرت اباعبداله الحسین (ع) مراسمی در این خصوص برگزار شد.

   

   

   

   

   

   

اطلاعات تماس

پل های ارتباط مردم با شهرداری مأمونیه

 • خط 1 : 2 - 08645222331
 • خط 2 : 1 - 08645229380
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی