آرامگاه شهدای گمنام مأمونیه

 

میدان حضرت ولیعصر (عج)

               

میدان شهرداری

 
 

تصویر روز

 

شهرداری مأمونیه

به گزارش معاونت خدمات شهری شهرداری مأمونیه، اقدامات صورت گرفته در زمینه مدیریت پسماند، تفکیک از مبدأ و مدیریت محل دفن به شرح ذیل انجام گردیده است:  

1- عملیات تفکیک از مبدأ :

الف) طی سال 93 ضمن ارسال نامه  و نیز آموزش چهره به چهره صنف محترم پنچرگیری و آپاراتی فعال در حوزه شهری، برنامه جمع آوری جداگانه لاستیک های فرسوده بدینصورت به اجرا درآمد که افراد صنف اقدام به انبار آنها نموده و خودروی خدمات شهری طبق برنامه روزهای دوشنبه هر هفته به آنجا مراجعه و آنها را به محل ذخیره انتقال و سپس به کارگاههای بازیافت لاستیک تحویل بدهند.

ب) با ادارات، موسسات و مدارس و آموزشگاه های سطح شهر، بسته ای شامل تعدادی کیسه زباله و نیز اطلاعیه ای مبنی بر جمع آوری جداگانه کاغذ و مقوا که از نظر وزنی بیشترین زباله قابل بازیافت را تشکیل می دهد تحویل و موسسات و ادارات مذکور هر زمان که کیسه ها پر شد با سامانه 137 تماس گرفته و خودروی خدمات شهری جهت تحویل آن به محل مراجعه و نسبت به انبار و نیز واگذاری آنها به واحدهای بازیافت اقدام می نماید.

ج) قراردادی با بخش خصوصی مبنی بر اجرای طرح تفکیک پسماند زباله های خانگی از مبدأ منعقد و مقرر گردید از بخش خصوصی علاوه بر جمع آوری زباله های قابل بازیافت، زیرنظر حوزه خدمات شهری به امر آموزش شهروندی و نیز تحویل کیسه زباله مخصوص پسماند بازیافتی به شهروندان اقدام ولی متأسفانه به دلیل کوتاهی بخش خصوصی در مورد آموزش و عدم توانایی آنها، قرارداد لغو و موضوع مجدداً در حال طی مراحل مزایده می باشد.

2- در زمینه جمع آوری زباله ها:

الف) زمان جمع آوری زباله های شهری به ساعات شبانه منتقل گردید . این امر علاوه بر اینکه باعث پاکیزه جلوه نمودن چهره شهر در ساعات روز می گردد به دلیل نبود ترافیک باعث تسهیل در امر جمع آوری گردیده است.

ب) تعداد حدود 250 دستگاه مخزن زباله 770 لیتری فلزی خریداری و با توجه به نیاز هر محل نصب گردید.

ج) با توجه به بند «ب» تعداد یک دستگاه خاور حمل زباله مکانیزه نیز به ناوگان خدمات شهری اضافه گردید. در حال حاضر ناوگان شامل دو دستگاه خودرو مکانیزه، یک دستگاه خودرو نیمه مکانیزه و دو دستگاه خودروی خاور و نیسان باری می باشد.

3- در زمینه مدیریت محل دفن:

الف) ایجاد ترانشه جدیدی به حجم حدود 20.000 مترمکعب با استفاده از لودر و بولدوزر.

ب) جمع آوری نخاله ای ساختمانی از حاشیه حوزه شهری و انتقال به محل دفن که این عملیات اهداف  ذیل را تعقیب می کند:

ب-1) پاکسازی حاشیه شهر ب-2) ایجاد خاکریز در اطراف محل دفن که مدنظر اداره محترم محیط زیست نیز می باشد.ب-3) استفاده از نخاله ها جهت پوشش دهی و دفن زباله ها.

ج) اجرای عملیات دوره ای پاکسازی محل دفن با استفاده از لودر و نیز خاکدهی و پوشش زباله ها.

 

د) جلوگیری از فعالیت زباله گردها در محل دفن زباله  

 

 

اطلاعات تماس

پل های ارتباط مردم با شهرداری مأمونیه

  • خط 1 : 2 - 08645222331
  • خط 2 : 1 - 08645229380
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی اخبار گزارش عملکرد شهرداری در زمینه مدیریت پسماند، تفکیک از مبدأ و مدیریت محل دفن زباله