آرامگاه شهدای گمنام مأمونیه

 

میدان حضرت ولیعصر (عج)

               

میدان شهرداری

 
 

تصویر روز

 

 • عملیات آسفالت کوچه شهید کارگر انجام شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه، در ادامه برنامه نوسازی و بازسازی آسفالت معابر اصلی و فرعی مناطق مختلف شهر، کوچه شهید کارگر(سرقلعه) آسفالت شد.

  شهردار مأمونیه اظهار داشت: این محله از محلات قدیمی شهر مامونیه و در واقع بافت فرسوده شهر است و این روند در شهرمامونیه خصوصاً در بافت فرسوده شهر ادامه خواهد داشت.

   وی افزود: همکاری مالکین بافت فرسوده شهرمامونیه با شهرداری و اقدام برای بهسازی می تواند گامی موثر و جدی در راستای رونق بخشیدن به بافت تاریخی مامونیه بوده و این امر می تواند از نظر اقتصادی نیز به نفع مالکان باشد. رونق بافت فرسوده باعث افزایش قیمت زمین و ملک و همچنین استقبال بیشتر مردم و سرمایه گذاران در این منطقه می شود.

   

   

 • اتمام عملیات آسفالت کوچه حضرت ولیعصر(عج)

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه، عملیات اجرایی آسفالت کوچه حضرت ولی عصر حد فاصل خیابان ابوذر، منتهی به خیابان شهید شایسته که از چند روز پیش آغاز شده بود به همت معاونین فنی ، عمرانی و ترافیک شهرداری به صورت کامل  زیر سازی وآسفالت شد.

  شهردار مامونیه، با اعلام این خبر افزود: در راستای خدمات رسانی هر چه بیشتر و بهتر به مردم شریف مامونیه تمامی کوچه هایی که در برنامه ریزی ابتدای سال جهت اجرای عملیات آسفالت و لکه گیری آنها مطالعات و کارشناسی انجام گرفته بود تقریبا به پایان رسیده و نسبت به زیر سازی و آسفالت این معابر اقدامات لازم صورت پذیرفته است.

  وفا گفت: عملیات روکش آسفالت، لکه گیری معابر اصلی و فرعی سطح شهر با هدف مناسب سازی سطوح کوچه ها، خیابان‏‌ها و رفع مشکلات آسفالت آغاز شده است و در راستای اقدامات گسترده مدیریت شهری و با هدف بهبود تردد خودروها، ایمنی در تردد شهروندان و رسیدن به استانداردهای مطلوب شهری، اکیپ آسفالت شهرداری مامونیه فعالیت خود را آغاز کرده است

   وی همچنین در پایان با بیان این مهم که رضایت شهروندان مهم ترین هدفی است که شهرداری مدنظر دارد و در این زمینه نهایت تلاش خود را به کار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: باید با استفاده از تمامی ظرفیت‌های شهر، برای توسعه شهری کوشا باشیم.

   

   

   

 • انتصاب شهردار مأمونیه به سمت سرپرست پایگاه بسیج شهید تهرانی مقدم شهرداری مأمونیه

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، با صدور حکمی از سوی ستوان یکم پاسدارعباس حساسی فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای مهندس پرویز وفا شهردار مامونیه به سمت سرپرست پایگاه بسیج شهید تهرانی مقدم شهرداری مامونیه منصوب شد.

  مراسم معارفه با حضور"حاج کریم اخوان" از اعضای شواری اسلامی شهر برگزار گردید.

  متن حکم مذکور به شرح زیر است:

   

  برادر بسیجی پرویز وفا

  بنا به پیشنهاد بازرسی فرماندهی حوزه مقاومت بسیج امام خامنه ای(مدظله العالی) به موجب این حکم جنابعالی به سمت سرپرست پایگاه شهید تهرانی مقدم (شهرداری مامونیه) منصوب می شوید.

  امید است با استعانت از خداوند متعال و نصب العین قرار دادن تقوا، جهاد در راه خدا، رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی و موسس شجره طیبه بسیج حضرت امام خمینی(ره) و فرامین، تدابیر و منویات ولی امر مسلمین و فرمانده معظم کل قوا، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) بتوانید با بهره گیری از امکانات مادی و معنوی، با همت و تلاش هرچه بیشتر حضور سازمان یافته مردم به ویژه جوانان در بسیج را فراهم و آنان را در صحنه های مورد نیاز انقلاب شکوهمند اسلامی به کارگیری نمایید و در جهت پویایی بسیج ده ها میلیونی و تحقق برنامه های بسیج به ویژه نظام تربیتی صالحین گام های موثری بردارید. 

  ستوان یکم پاسدار عباس حساسی امروز در جلسه معارفه فرمانده پایگاه بسیج شهید تهرانی مقدم ، تغییر و تحول در بسیج را نشانه بالندگی و پویایی این نهاد مقدس دانست واظهار داشت، انقلاب اسلامی امروز در حال درس دادن به تمام دنیا است و هرچه در صحنه بودن نظام اسلامی ما پررنگ تر باشد مقبولیت نظام به دنیا نمایش داده می‌شود،

   

   وی در ادامه،از زحمات شهردار مامونیه به دلیل اجرای برنامه های متنوع و  فعالیتهایی در راستای خدمات دهی به بسیجیان این شهرداری  تشکر و قدردانی کرد.

   

   

 • برگزاری نشست بصیرتی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه نشست بصیرتی با عنوان ، فرهنگ ایثار و مقاومت به مناسبت سوم خرداد ماه روزآزاد سازی خرمشهر درسالن جلسات شورای اسلامی شهر به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید تهرانی مقدم شهرداری مامونیه با حضور بسیجیان شهرداری مامونیه برگزارشد.

  دراین نشست بصیرتی  که سوم خردادماه ساعت 10 صبح برگزارشد آقای علی سعادتی"ریاست شورای اسلامی شهر مامونیه" ضمن تبریک اعیادشعبانیه و سوم خرداد روز ایثار و مقاومت، حضور سردار جمالی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس را به این نشست خیر مقدم گفت.

  سردار جمالی نیز در این نشست، آشنا کردن جوانان با فرهنگ ایثار و مقاومت را از مهم‌ترین اهداف این نشست دانست و تلاش های دشمن در استفاده از ابزارهای مختلف نظیر شبکه های منحرف اجتماعی جهت تغییر عقاید، افکار و تغییر در سبک زندگی ایرانی اسلامی کشور عزیزمان بر لزوم مراقبت از آسیب های این شبکه ها تاکید کرد.

  وی گفت : عملیلات بیت المقدس که به فرمان حضرت امام (ره) به اجرا در آمد و نهایتا هم به آزاد سازی خرمشهر انجامید یکی از پرافتخارترین عملیات هایی است که در دوران هشت سال دفاع مقدس داشتیم و به همین دلیل وظیفه ما هست که این پیروزی بزرگ را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت و ذلت ناپذیری جشن بگیریم.

   

 • همایش پیاده روی خانوادگی در شهر مأمونیه برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت اعیاد شعبانیه و سالروز آزادسازی خرمشهر به همت شهرداری، شورای اسلامی شهر مامونیه ،هیئت ورزش های همگانی واداره ورزش وجوانان شهرستان زرندیه در شهرمامونیه برگزار شد

  همایش پیاده روی خانوادگی با هدف ترویج ورزش همگانی روز جمعه سی و یکم اردیبهشت ماه  ساعت 8:30 صبح برگزار شد که شهروندان مسافت حد فاصل پارک شکوفه تا بوستان شهدای گمنام  شهرمامونیه را پیاده طی کردند، در این مراسم  تعدادی از مسئولین شهر شهروندان را همراهی می کردند.

  اخوان عضو شورای اسلامی شهرمامونیه، که دراین همایش شهروندان را همراهی می کرد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت : یکی از برنامه هایی که با توجه به سن پایین جوانان و جمعیت جوانی که لازم است به آن توجه شود ، پرداختن به فعالیتهای  ورزش گروهی و برنامه هایی است که نشاط اجتماعی را به دنبال داشته باشد . 

  قرعه کشی و اهداء جوایز، از دیگر برنامه های اجرا شده در این روز بود و به شركت كنندگان اين همايش به‌ قيد‌ قرعه جوائز نفیسی تقدیم شد.

   

   

 • تخریب خانه های متروکه در دستور کار شهرداری مأمونیه قرار گرفت

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، خانه های متروکه موجود در سطح شهر، ساماندهی می شوند.

  شهردار مأمونیه اظهار داشت: بر اساس بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌‌ها، می‌توان خانه‌هایی از این دست را به دادگاه معرفی کرد تا به شهرداری حکم تخریب داده شود.

  وفا در ادامه گفت: اگر فردی که خانه خود را رها کرده بداند شهرداری ‌می‌تواند ملک متروکه را طبق قانون تخریب کند و اگر بداند شهرداری برای زمینی که رها شده چه اختیاراتی دارد و هزینه‌ بسیاری از او اخذ خواهد کرد،‌ بدون شک نسبت به تعیین تکلیف زمین یا خانه متروکه خود اقدام می‌کند.  

  وی افزود: به منظور جلوگیری از بروز حادثه یا پیشامد در خانه های مخروبه و متروکه، عدم تجمع معتادین و امنیت ساکنین همچنین سلامت محیط و رعایت بهداشت محل ضرورت ساماندهی این مهم در دستور کار قرار گرفته و طی سال جدید 7 مورد تخریب خانه های متروکه در سطح شهر صورت گرفته است.

   

   

 • بازدید شهردار مأمونیه از محلات دارای بافت فرسوده و قدیمی شهر مأمونیه

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، شهردار مامونیه ازمحلات دارای بافت فرسوده و قدیمی شهر بازدید نمود.

  وفا صبح روز سی ام اردیبهشت ماه از کوچه های باریک و خانه های قدیمی کوچه آقا گل، سید رضا و... بازدید و از نزدیک با شهروندان در خصوص مشکلات و مسائل مربوط صحبت کردند و از دیدگاه ها و نقطه نظرات ساکنین محلات بهره بردند.

   

   

   

 • طرح شستشوی انهار و نظافت معابر سطح شهر در دست اجرا می باشد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه سرپرست شهرداری مأمونیه از اجرای طرح شستشوی انهار و نظافت برخی معابر این شهرخبر داد.

  وفا ضمن تأکید بر نقش پاکیزگی شهر در سلامت روانی و جسمانی شهروندان با اشاره به اجرای طرح شستشوی انهار و معابر اظهارداشت: در راستای نظافت شهری و رضایت مندی شهروندان وبا توجه به فرا رسیدن فصل گرما  اقدام به شستشوی انهار شده است.

  وی در ادامه به حذف پوسترهای غیرمجاز و تاریخ گذشته از سطح دیواره های معابر شهراشاره کرد و گفت: شستشوی المان های شهری نیز از جمله اقدامات دیگر می باشد.

   سرپرست شهرداری مامونیه در پایان از شهروندان خواست تا با عدم رها سازی زباله در انهار باعث پیشگیری از وقوع آبگرفتگی خیابانها به خصوص در زمان بارندگی شوند.

   

   

   

 • اجرای عملیات رنگ آمیزی سرعت گیر های سطح شهر

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه در راستای زیباسازی چهره شهری ، افزایش ایمنی تردد خودروها در مناطق شهری و امنیت عابرین پیاده در اقدامی از سوی واحد حمل و نقل  و ترافیک شهرداری مامونیه تمامی سرعت گیر های سطح شهردر حال رنگ آمیزی هستند. بنا بر این گزارش با توجه به ایجاد چندین سرعت گیر در نقاطی از سطح شهر و لزوم کاهش سرعت در برخی از معابر و مناطق مسکونی این امر در حال بررسی است.

   ابوالحسن پور معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری گفت: با این اقدام ایمن سازی معابر شهری افزایش پیدامی کند و همچنین با تجدید رنگ سرعت گیر در معابر جلوه ی تازگی و نو شدن به محیط و چهره شهر القا می شود که این خود نوعی سرزندگی و پویایی را برای شهرمان به ارمغان می آورد.

   

   

 • عملیات پیاده روسازی خیابانهای سطح شهر در دست اجرا می باشد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه عملیات پیاده رو سازی در خیابان سعدی، خیابان شهید مطهری و خیابان بسیج در حال اجرا می باشد.

  سرپرست شهرداری مأمونیه اظهار داشت: ساخت پیاده رو در سطح شهر همواره تاثیر مثبتی در اهداف توسعه شهری دارد. در اجرای این طرح نگاه ما به زیبایی و توسعه بازاراست که کسبه در کوتاه مدت شاهد این مهم خواهند بود.

  وی اظهار داشت: پیاده رو سازی خیابان شهید مطهری برای اولین بار در راستای توسعه شهری در حال اجراست.

   

  شهردار مأمونیه به پروژه توسعه و اصلاح شبکه معابر بافت فرسوده شهری اشاره کرد و گفت: اصلاح و مرمت پیاده‌ روی ضلع غربی و شرقی خیابان سعدی نیز عملیاتی شده است.

   

 • جانبازان حوزه شهری مأمونیه تجلیل شدند

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه ،به مناسبت فرارسیدن اعیاد مبارک شعبانیه و سالروز ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز از جانبازان حوزه شهری تجلیل و قدردانی شد.

  در این دیدار با حضور سرپرست شهرداری و ریاست شورای اسلامی شهر، امام جمعه شهرستان زرندیه، ریاست بنیاد شهید و امور ایثار گران شهرستان به منزل تعدادی از جانبازان 8سال دفاع مقدس (آقایان دکتر عبداله خدادادی، ابراهیم ریاض الحسینی، ولی اله بی نظیر) رفته و روز جانباز را به آنان تبریک گفتند.

  حجت الاسلام و المسلمین علم الهدی امام جمعه مرکز شهرستان زرندیه(مأمونیه)، ضمن بیان رشادتها، فداکاری و عظمت قمر بنی هاشم(علیه السلام) از زحمات و فداکاری جانبازان قدردانی نمودند.

  وی افزود: جانبازان یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس هستند و ملّت ایران باید برای همیشه آنان را الگوی مقاومت، صبر و پایداری قرار دهند.

   در پایان این دیدار با تقدیم هدایایی معنوی از این عزیزان وخانوادهایشان تجلیل بعمل آمد.

   

   

 • عملیات خاکبرداری بلوار امیرکبیر(جنوبی) در دست اجرا می باشد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، عملیات خاکبرداری و خاک ریزی رفیوژ مياني بلوار امیر کبیر در حال اجراست. این بلوار، حد فاصل خیابان ولیعصر(عج)(جاده قدیم تهران،ساوه) تا بلوار"شهدا" خورشید آباد را به هم  متصل می نماید.

   ابوالحسن پورمسوول خدمات موتوری شهرداری ضمن اشاره به اینکه عملیات انجام شده در این بلوار با استفاده از ماشین آلات و نیروهای شهرداری بوده است گفت: در این بلوار بیش از  15 هزار متر مکعب (در یک ماه اخیر) خاکبرداری انجام شده است ودر حال حاضر خاكريزي و تسطيح رفوژ مياني بلوار امیر کبیردر دست اجراست.

   

   

 • بازدید سرپرست شهرداری از پروژه های عمرانی سطح شهر

  سرپرست شهرداری مامونیه در معیت مدیران شهرداری از پروژه های عمرانی در حال اجرای سطح شهر بازدید نمودند.

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه، وفا در بازدید میدانی از پروژه های در دست اجرای سطح شهر که  صبح روز جمعه 17 اردیبهشت صورت گرفت؛ ضمن اطلاع از میزان پیشرفت این پروژه ها، رعایت برخی توصیه های فنی از سوی پیمانکاران در جهت بهبود و افزایش کیفیت کارهای عمرانی و فضای سبز را خواستار شد.

  وفا در بازدید میدانی امروز از برخی پروژه های در حال اجرا و مصوب برنامه و بودجه سال 95 شهرداری اظهار داشت: میزان پیشرفت کار و نحوه اجرای عملیات این پروژه ها حائز اهمیت و مورد تأکید می باشد.

  وی گفت: خیابان شهید بهشتی آسیابک،چندین کوچه بن بست در حال عملیات زیر سازی، عملیات آسفالت رو به اتمام کوچه شهید حسینعلی پاکنیت،میدان زرند کهنه و... از جمله پروژه هایی بودند که مراحل پیشرفت و مشکلات آنها در بازدید میدانی دو  ساعته مدیر شهرداری مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

  مدیریت شهری مامونیه از تداوم بازدید های میدانی سایر پروژه های دردست اجرا در روزهای آتی خبر داد و اضافه کرد: طبق توصیه ها و پیگیری های انجام گرفته از سوی اعضای محترم شورای اسلامی شهر نیز به طور هفتگی مراحل اجرایی تمامی این پروژه ها رصد خواهد شد.

  وی در حاشیه این بازدید ضمن بیان اینکه از همراهی صبورانه و دلسوزانه شهروندان عزیزمان کمال تشکر و قدردانی را داریم؛ گفت: شهروندان محترم با رعایت کامل حقوق شهروندی و با صبر و شکیبایی که در طول اجرای پروژه های عمرانی دارند، مسئولیت ما را در خدمت رسانی دو چندان نموده اند.

   وفا در پایان بازدید بر لزوم تسریع در اتمام پروژه های عمرانی و ترافیکی با رعایت مسائل فنی و کیفیت اجراء و نظارت مستمر بر کارها تأکید نمود.

   

   

 • شروع عملیات زیرسازی خیابان شهید بهشتی

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه، در راستای ادامه مرمت و بهسازی آسفالت معابر سطح شهر و تسهیل در عبور و مرور، عملیات جمع آوری آسفالت فرسوده و زیر سازی خیابان شهید بهشتی واقع در حد فاصل خیابان های حضرت ولیعصر(تهران- ساوه) منتهی به خیابان شهید پارسا در حال اجرا می باشد.

  وفا اظهار داشت: اهمیت اجرای این پروژه به علت تخریب و فرسودگی آسفالت، دشواری عبور و مرور و کاهش ترافیک شهری می باشد.

  وی افزود: شرح عملیات شامل، نقشه برداری، جمع آوری آسفالت فرسوده موجود، خاکریزی، زیرسازی مجدد و آسفالت می باشد.

   لازم به ذکر است عملیات جمع آوری آسفالت این پروژه توسط شرکت پیمانکاری برادران قضوی که خود ساکن این شهر(محله آسیابک) و از خیرین می باشند بصورت رایگان انجام می شود و مدیریت شهری از همکاری و حسن نیت این عزیزان تشکر و قدردانی می نماید.

   

   

 • شکوفایی گیاه پوششی به نام فرانکنیا

  معاونت فضای سبز شهرداری مأمونیه به شکوفایی هر چه بیشتر گیاه پوششی تازه کاشته شده در سطح شهر بنام"فرانکنیا" اشاره کرد و گفت این گیاه پوششی می تواند یک جایگزین بهتر بجای چمن باشد چرا که تکثیر گیاهان پوششی کاری بسیار آسان است، به سرعت رشد می کنند، درطول ساقه های خوابیده خود ریشه می دهند و یا ساقه های هوایی یا رونده از ریزومهای زیرزمینی آنها حاصل می شود. بسیاری از آنها بوسیله قلمه و یا خوابانیدن، ریشه می دهند. برخی نیز با دانه تکثیر می شوند ضمن اینکه هزینه نگهداری بسیار کمتر از چمن می باشد. رونده، قابل توسعه و قابل جابجایی است.

  « فرانکنیا » گیاه پوششی و دائمی همیشه سبز است که ارتفاعی بین 5 تا 15 سانتیمتر و گستردگی حدود 30 سانتیمتر دارد. ازطریق ساقه های خزنده خود بر روی زمین می خزد و پوشش خوبی را ایجاد می کند.

  برگ های سبز تیره و مخملی و بین 2 تا 4 میلی متر طول دارند.

  گلهای این گیاه در انتهای شاخه ظاهر می شوند و از اواخر بهار تا اواسط تابستان باقی می مانند.

  گل ها بسیار کوچک و به رنگهای صورتی، قرمز و یا ارغوانی می باشند.

  این گیاه در برابر سرما مقاوم است ولی در معرض سرما که قرار گیرد رنگ سبز آن به رنگ قرمز مایل به قهوه ای تغییر می یابد و با تغییر فصل و برطرف شدن سرما، مجدداً رنگ سبز پدیدار می شود.

   

 • کاشت گل های فصلی زینتی در سطح شهر

  معاونت فضای سبز شهرداری مامونیه از کاشت گلهای فصلی زینتی در سطح شهر خبر داد.  

  ضیائی گفت: با عنایت به حجم وسيع گلكاري هاي بهاري در سطح شهر، حفاظت از فضاي سبز بدون همكاري و حضور شهروندان امكان پذير نيست لذا شهرداری مامونیه امسال سعي داشته با کاشت حجم انبوهي از گل هاي زينتي ،زيبايي و طراوت تازه اي را به شهروندان هديه دهد.

  ضیایی با تاكيد بر عزم همگاني براي نگهداري از اين گل هاي زينتي گفت: هر يك از شهروندان مي توانند نگهباني براي فضاي سبزشهرمان محسوب شوند.

   وي خاطر نشان كرد: فرهنگ رفتارهاي شهروندي در بين مردم فهيم مامونیه به اندازه اي رشد يافته و تسري پيدا كرده كه بايد شهروندان در قبال حفظ فضاي سبز كوشا باشند.

   

   

 • شروع عملیات زیرسازی کوچه حضرت ولیعصر(عج)

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه، با بررسی به عمل آمده ی تیم کارشناسی شهرداری از وضعیت آسفالت کوچه حضرت ولیعصر حد فاصل خیابان ابوذر منتهی به خیابان شهید شایسته روز پنج شنبه شانزدهم اردیبهشت ماه با دستور اکید سرپرست شهرداری و شورای اسلامی شهر، عملیات زیرسازی شروع شد.

  وفا اظهار داشت:آسفالت این کوچه به صورت کامل تخریب و جمع آوری شد و عملیات زیرسازی و آسفالت با بسیج کلیه ماشین آلات شهرداری مجدداً اجرا خواهد شد که به حول و قوه الهی این شهرداری در نظر دارد این پروژه را با کیفیت مناسب و شیب بندی صحیح انجام دهد.

   وی افزود: با توجه به نابسامان بودن آسفالت های این مسیر و دیگر نقاط شهر ان شاءاله کلیه آسفالت های نامناسب جمع آوری وآسفالت جدید جایگزین خواهد شد.

   

   

 • آغاز عملیات هرس و فرم دهی پرچین های سطح شهر

  معاونت خدمات شهری شهرداری مامونیه از آغاز عملیات هرس و فرم دهی پرچین ها در این شهر خبر داد.

  مهندس علی ضیایی با اعلام این خبر افزود : عملیات فرم دهی ترونهای بلوارها ، میادین و پارکها از روز14 اردیبهشت آغاز و در حال حاضر مرحله اول این عملیات در پارک سرو به پایان رسیده و در مرحله بعدی نیز میادین و دیگر پارکها در دستور کار قرار گرفته است .

  وی با بیان این مطلب که انتخاب مناطق به تفکیک حجم پرچین ها بوده افزود: امیدواریم در چند روز آینده، کار هرس و فرم دهی پرچینهای تمامی مناطق شهر به پایان رسیده و شاهد طراوت و زیبای هر چه بیشتر شهرمان باشیم .

  ضیایی گفت : هرس پرچین ها و ترون های معابر و رفیوژهای سطح شهر به صورت مستمر و مداوم به منظور ایجاد منظری زیبا و یکنواختی بیشتر در سطح فضای سبز شهری انجام می گیرد.

   

   

 • مراسم تجلیل از معلمین شهر مأمونیه برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مامونیه به مناسبت گرامیداشت مقام معلم با حضور  حجت الاسلام و المسلمین علم الهدی امام جمعه محترم شهر مامونیه (مرکز شهرستان زرندیه)، سرپرست شهرداری مأمونیه، رئیس شورای اسلامی شهر، معاون فرماندار شهرستان زرندیه و سایرمسئولین دستگاه های اجرایی در مدارس شهر مامونیه از زحمات و تلاش های معلمین عزیز شهر مأمونیه قدردانی نمودند.

   در این دیدار با حضور در کلاس های درس، جایگاه معلم در اجتماع و فرهنگ سازی و نقش آنان در تربیت نسل های آینده مورد تأکید واقع شد و در پایان مراسم از معلمین زحمتکش تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

   

 • پیام تبریک سرپرست شهرداری مامونیه به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، وفا سرپرست شهرداری پیام تبریکی به شرح ذیل صادر کرد: روز معلم یادآور شکوه و عظمت فرهیختگانی است که در پرتو شمع وجود خود، زیباترین جلوه های عشق و ایثار را به نمایش گذاشته و به تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم همت گماشته اند. ایران امروز ما بیش از هر زمانی نیازمند ارتقا و توسعه است، پس لزوم تربیت انسان های کارآمد و توانمند، رسالت معلمان این برهه را دو چندان نموده است، چرا که معلمان بنای عظیم آینده‏ جامعه را پی می ریزند و آینده سازان را برای تحقق چشم اندازهای آینده می پرورانند.                                                                                                                                             

   

  اینجانب، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت علامه مطهری، روز معلم را به محضر تمامی معلمان عزیز و اساتید محترم دانشگاهها خصوصا معلمین معزز شهرستان زرندیه که عمر خود را وقف آموزش سرمایه های ایران اسلامی نموده اند، تبریک عرض نموده و امیدوارم در پناه خداوند متعال، در تربیت و تعلیم فرزندان عزیز و آینده سازان میهن اسلامی مان همواره موفق و موید باشند.

 • کارگران شهرداری مأمونیه به مناسبت روز کارگر تجلیل شدند

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، تعدادی از کارگران شهرداری مأمونیه مورد تجلیل قرار گرفتند.

   مراسم تجلیل از کارگران شهرداری به مناسبت روز جهانی کار و کارگر با حضور سرپرست شهرداری مأمونیه، اعضای شورای اسلامی شهر، فرماندهی انتظامی شهرستان زرندیه و تعدادی از کارگران شهرداری مامونیه روز یکشنبه مورخ 95/02/12 در محل دفتر شهردار مأمونیه برگزار شد.

  وفا اظهار داشت: امروز با دستان پرتوان کارگران هر روز خدمات این مجموعه تجلی بیشتری پیدا می کند و توسعه ،آبادانی و داشتن شهری پاک، در گرو تلاش کارگران شهرداری می باشد.

  سعادتی رئیس شورای اسلامی شهر بیان داشت: همه مجموعه شهرداری باید برای داشتن شهری شاداب و آباد تلاش کنند چون شهر امانت مردم بوده و ما باید برای عمران و آبادانی آن کوشا باشیم.

   در پایان با تقدیم هدایایی که توسط فرماندهی محترم انتظامی شهرستان زرندیه تدارک دیده شده بود از زحمات و تلاش این عزیزان قدردانی شد.

   

    

   

 • پیام تبریک سرپرست شهرداری مأمونیه به مناسبت روز جهانی کار و کارگر

   

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، سرپرست شهرداری مأمونیه به مناسبت روز جهانی کار و کارگر پیام تبریکی به شرح ذیل صادر کرد: بی تردید رمز پیشرفت و توسعه پایدار یک کشور و یک تمدن در تجلی استعدادها و سرمایه انسانی ساعی و کارآمد، قوت و قدرت جسم، شور و نشاط و امید، اندیشه خلاق و نبوغ سرشار است و کارگر به عنوان نیروی محرکه چرخه اقتصاد نقش برجسته و ویژه‌‏ای در این عرصه دارد

  فرهنگ کار، عالی ترین تصویر سازندگی و تحول است که حضرت محمد (ص) پیامبر مهر گستر اسلام در روند زندگی انسان‌ها، بر دستان توانمند کارگر بوسه زده و با این عمل به احسن وجه، منزلتی شگرف به این قشر بخشیده است

  نکوداشت روز جهانی کار و کارگر به پاس خدمات صادقانه و بی دریغ کارگران شریف، مؤمن و صبور ایران اسلامی، فرصت مغتنمی برای تکریم  مقام رفیع کار و مجاهدت و قدردانی شایسته از خدمات صادقانه و بی دریغ کارگران ایران اسلامی است.تا به تأسی از پیامبر اعظم (ص)، زحمات بی بدیل آنان را ارج نهیم  و ضمن ارج نهادن به زحمات تلاشگران عرصه جهاد اقتصادی کشور، فرا رسیدن روز کارگر را به جامعه کارگری زحمتکش ایران عزیزخصوصا زحمتکشان شهرداری که با تلاش شبانه روزی خود زمینه توسعه و آبادانی همه جانبه شهرمان را فراهم می نمایند تبریک گفته و برای یکایک این همکاران آرزوی توفیق و سربلندی نماییم.

 • شهردار مأمونیه از شروع عملیات اجرای کانال بلوار جمهوری اسلامی (بلوار شمالی) بازدید نمود

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه مهندس حیدری از شروع عملیات اجرای کانال بلوار جمهوری اسلامی بازدید نمود.

  معاونت فنی شهرداری مأمونیه اظهار داشت: با توجه اینکه مسیل ابراهیم آباد دارای وضعیت مناسبی نبود لذا طرح پیشنهادی مسیر جهت اجرای کانال بنا به درخواست شهرداری توسط مهندسین مشاور پدید آب سپاهان تهیه شد و این طرح مورد تأیید مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان مرکزی قرار گرفت. 

  مهندس وفا گفت: محدوده عملیات اجرای کانال از جاده قدیم تهران- ساوه تا انتهای پارک ملت می باشد. عرض این کانال 2/5 متر و عمق آن 1/5 متر می باشد.

   

   

         

 • جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد

  جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه روز پنجشنبه مورخ94/3/7 به منظور بحث وتبادل نظر پیرامون نحوه برگزاری مراسمات نیمه شعبان و سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) با حضور مسئولین ادارات شهرستان در محل دفتر امام جمعه زرندیه برگزار گردید.

  حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه گفت: نیمه شعبان یکی از اعیاد بزرگ و مهم ما شیعیان بوده و هست و ما می بایست در این عید مبارک نسبت به برگزاری جشنهای اسلامی مبادرت بورزیم. 

  حاج آقا علم الهدی همچنین با تاکید بر برگزاری مراسمات سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) بر روح بزرگ وملکوتی ایشان درود فرستاده و فرمودند با توجه به نزدیکی این دو مناسبت می بایست با ظرافت خاصی به هر دو مناسبت به نحو احسن پرداخت.

     

   

 • جلسه اعضای شورای اسلامی شهر مأمونیه با حضور شهردار مأمونیه برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه جلسه اعضای شورای اسلامی شهر مأمونیه با حضور شهردار مأمونیه مورخ 94/03/06 در محل ساختمان شورای اسلامی شهر برگزار شد. 

  در این جلسه مسائل مـربوط به شهر از قبیل فرهنگی ،اجتماعی و عمرانی مورد بررسی قرار گرفت و در مورد طرح های عمرانی اجرایی نقطه نظرات شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مطرح گردید.   

   

 • سومین کارگروه تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی شهر برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه سومین کارگروه تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی و نشست مشورتی شهرداران و شوراهای اسلامی شهرستان با حضور فرماندار زرندیه، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهر مورخ 94/03/04 در محل شهرداری رازقان برگزار شد. 

  بررسی صورت جلسات شوراها، بهره مندی از نقطه نظرات و پیشنهادات حاضرین و شهر الکترونیک(استفاده از نرم افزارهای بروز) به منظور رفاه حال شهروندان از جمله مواردی بود که در جلسه مطرح گردید.

   

   

   

 • عملیات جدول گذاری و ساماندهی فضای سبز حاشیه بلوار ولیعصر (عج) انجام شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه عملیات جدول گذاری و ساماندهی فضای سبز حاشیه بلوار ولیعصر(عج) انجام شد. 

  با توجه به اینکه بخشی از نهر آب بلوار ولیعصر(عج) از سمت ساوه منتهی به ورودی مأمونیه طی سالهای گذشته با دال بتنی پوشانده شده بود و به مرور زمان با انباشت خاک، ضایعات و نفوذ آب به محلی آلوده تبدیل شده بود که به علت نوع سیستم و طولانی بودن مسیر امکان ورود و پاکسازی به آن وجود نداشت لذا واحد خدمات شهری اقدام به جمع آوری دال ها، نصب جداول باغچه ای، خاکریزی و کاشت ردیفی گونه های گیاهی شامل زیتون تلخ، کاج مشهد، زرشک برگ قرمز، شمشاد پرتقالی و گل رز نمود و نوع آبیاری آن نیز به صورت اجرای سیستم آبیاری قطره ای می باشد.

   

   

   

   

   

 • اجرای طرح شتشوی انهار و جوی های شهر مأمونیه

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه، عملیات شستشوی انهار و جوی های سطح شهر مأمونیه به صورت هفتگی انجام می شود.

   

  عملیات نظافت و شستشوی نهر و جوی خیابان های رازی، شهید سهامی، شهید همایون، بیمارستان آسیابک، بوستان شهدای گمنام، بسیج آسیابک، مطهری امیرآباد و بهشتی زرند کهنه توسط واحد خدمات شهری با توجه به گرم شدن هوا به منظور پاکسازی محل، رعایت بهداشت محیط، جلوگیری از شیوع بیماری ها و رضایت شهروندان انجام شد.

   

 • پیام تبریک شهردار مأمونیه به مناسبت فرارسیدن سالروز آزاد سازی خرمشهر

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه شهردار مأمونیه سالروز آزاد سازی خرمشهر را تبریک عرض نمود.

  سوم خرداد یادآور رشادت و ازخودگذشتگی شهیدان، پایداری ملت ایران، شجاعت و شهامت فرماندهان و فداکاری رزمندگان اسلام می باشد.
  آزادسازی خرمشهر تجلی قدرت خداوند بود که در طرح عملیاتی غرورآفرین کربلا۳ و به دست توانای مردم غیور ، با اقتدا به مولای متقیان(ع) و با رمز «علی ابن ابیطالب (ع)» به نام مقدس «بیت المقدس» پدید آمد.
  شهردار مأمونیه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهربا سلام و درود بر روح بلند بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و شهدایحماسه سوم خرداد این روز را بهمحضر فرماندهي معظم کل قوا ،خانواده هاي معزز شهدا و ايثارگران عزيز و آحاد مردم و شهروندان شريف شهر مأمونیه مرکز شهرستان زرندیه تبریک و تهنیت عرض نمود.

   

 • بلوار شهید چمران شهر مأمونیه آماده بهره برداری شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه بلوار شهید چمران به مناسبت اعیاد شعبانیه آماده بهرداری شد.

   بلوار 35 متری شهید چمران مأمونیه محور مواصلاتی امیرآباد- مأمونیه به طول 877 متر به منظور سهولت رفت و آمد شهروندان آسفالت شد. 

  عملیات زیرسازی، مخلوط ریزی و آسفالت بلوار چمران از سال گذشته شروع و در دو مرحله این عملیات تکمیل و در اردیبهشت ماه امسال آماده بهره برداری شد.

   

 • بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه بلوار جنوبی شهر مأمونیه

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مأمونیه روز یکشنبه مورخ 94/2/27 از محل اجرای پروژه بلوار جنوبی شهر بازدید نمودند. 

  مهندس خیراب مدیر اجرایی شهرداری اظهار داشت عملیات خاکبرداری و مخلوط ریزی فاز اول بلوار جنوبی شهر به عرض 35 متر از جاده قدیم تهران- ساوه تا بلوار شهید چمران به طول حدود یک کیلومتر در حال اجراست.

  وی افـزود: فـاز دوم مرحـله نقشه برداری بلـوار شهید چـمران تا بلوار مطهری به طول 8 کیلومتر در حال اجـرا و پیاده سازی می باشد. 

  مدیر اجرایی شهرداری گفت : شهرداری به منظور انجام توافق با مالکین اراضی واقع در طرح مدت زمان توافق را یک ماه تا تاریخ 94/3/20 تمدید نمود.  

   

   

 • بازدید میدانی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مأمونیه از پروژ ه های در حال اجرا

  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهرداری مأمونیه امروز یکشنبه مورخ 94/2/27 شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه های در حال اجرا بازدید نمودند.

  مهندس حیدری در این بازدید ساماندهی آرامستان شهر مأمونیه از جمله احداث سالن اجتماعات، دفتر آرامستان و ساختمان سرایداری را مورد تأکید قرار داد.

  شهردار مأمونیه از اجرای سیستم آبیاری قطره ای بام سبز شهر طی روزهای آتی خبر داد.

   وی افزود: مسیر ورودی جایگاهCNG شهر مأمونیه در اوایل سال مورد اصلاح قرار گرفت لذا به منظور رفاه حال شهروندان به سازی اطراف مسیر نیز انجام خواهد شد.  

   

   

 • اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدأ در شهر مأمونیه آغاز شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه طرح تفکیک از مبدأ کاغذ ادارات،توزیع کیسه های نایلونی به ادارات شهرستان و اختصاص یک روز در هفته به منظور جمع آوری لاستیک های فرسوده متصدیان آپاراتی شهر در سال گذشته انجام شد و در ادامه طرح های فوق، طرح تفکیک پسماندهای عادی (خشک) آغاز شده است.

  شهرداری مأمونیه با توجه بهاهمیت تفکیک زباله ها در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی ها اقدام به عقد قرارداد با بخش خصوصی برای انجام فرآیند جمع آوری، تفکیک و دفن زباله های عادی نموده که طی این طرح نیروهای شاغل با لباس های فرم و وسایل نقلیه موتور و خودروهای پسماند به صورت روزانه تحت نظارت معاونت خدمات شهری و فضای سبز شهرداری مأمونیه خدمات ارائه می نمایند.

  با تفکیک زباله های تر از خشک بازیافت مواد آسان تر می شود و از زباله های تر می توان در در تولید (کود آلی) کمپوست و از زباله های خشک برای تولید مجدد بسیاری از محصولات استفاده کرد و موفقیت در این طرح لازمه مشارکت شهروندان می باشد. لذا ما شهروندان شهر مأمونیه با تفکیک صحیح زباله می توانیم این طلای کثیف را به چرخه اقتصاد و تولید برگردانیم.

  لازم به ذکر است پلاستیک، شیشه، فلزات، کاغذ، مقوا و نان خشک از جمله انواع زباله های عادی (خشک) محسوب می شوند.

   

 • قدردانی کسبه و شهروندان از اجرای عملیات آسفالت در باند کندرو بلوار ولیعصر(عج)

  به گزارش روابط عمومی شهرداری شهر مأمونیه شهروندان و کسبه از اجرای عملیات آسفالت در باند کندرو بلوار ولیعصر (عج) توسط شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تقدیر و تشکر نمودند.

   

   

 • عملیات سم پاشی درختان و گونه های درختی و درختچه ای شهر مأمونیه انجام شد

  به گزارش معاونت خدمات شهری وفضای سبز شهرداری مأمونیه عملیات سم پاشی درختان اقاقیا، گل های رز و تعدادی از گونه های درختی و درختچه ای فضای سبز اجرا شد.

  هر ساله در فصل بهار درختان، تعدادی از گونه های درختی و درختـچه ای در معرض حمله آفت شته قرار می گیرد که علاوه بر ایراد خسارت به گونه های گیاهی و جلوگیری از رشد مناسب آن، ریزش این آفات و شیره های حاصله از فعالیت آنها مشکلات فراوانی را برای شهروندان ایجاد می نماید.

  لذا بر اساس برنامه زمان بندی شده نیمه اول اردیبهشت ماه بسیاری از این گونه های گیاهی در نقاط مختلف حوزه شهری مورد عملیات سم پاشی قرار می گیرد.

  در این عملیات از سم آفت کش سیستمیک کنفیدر استفاده شده است. مزیت استفاده از سم سیستمیک در مقابل سموم تماسی این است که سم فوق در صورت برخورد به هر قسمت از گیاه (شاخه، برگ و ریشه) به سیستم آوندی گیاه نفوذ کرده و در تمامی اندام گیاه پخش می گردد و از آنجایی که آفت شته از شیره گیاه تغذیه می کند با ورود این سم شته ها نابود می گردند.

  با توجه به اینکه عملیات سم پاشی باید در ساعات خنک و غیرآفتابی صورت پذیرد لذا به منظور پیشگیری از پخش سم در ساعات حضور شهروندان طی روز در معابر پررفت و آمد شهری، بخشی از عملیات در ساعات شبانه انجام شد.

   

 • آغاز عملیات ساماندهی دیوار بیرونی آرامستان مأمونیه

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه عملیات سامـاندهی دیـوار بیرونی آرامستان مأمونیه در حـال اجـرا می باشد.

  طی این عملیات دیوار آرامستان که در ابتدای ورودی شهر قرار داشته و این محل پذیرای میهمانان بسیاری از شهرهای اطراف می باشد به علت فرسودگی و منظره نامناسب توسط واحد امانی خدمات شهری مأمونیه به منظور ایجاد منظر شهری مطلوب عملیات اجرای سنگ نما در دست اقدام می باشد.

   با توجه به مرتبط بودن بخشی از این پروژه با مسیر ورودی جایگاه  CNG شهر، عملیات ساماندهی فضای سبز و زیرسازی این بخش نیز همزمان در دست اجرا می باشد.

   

   

   

   

 • اجرای طرح بلوار امیرکبیر در شهر مأمونیه

  تصویر بنر اطلاع رسانی به شهروندان شهر مأمونیه در خصوص اجرای

  طرح بلوار جنوبی شهر به نام بـلوار امیرکبیر

   

   

 • مراسم راهپیمائی نمازگزاران شهر مأمونیه در حمایت از مردم مظلوم یمن

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه مراسم راهپیمایی نمازگزارانشهر مأمونیه در حمایت از مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن و محکومیت جنایات عربستان سعودی روز جمعه مورخ 94/2/18 پس از اقامه نماز جمعه با حضور مردم و مسئولین شهر برگزار شد.

  در این راهپیمایی، مردم شهر مأمونیه ضمن حمایت مجدد از مقاومت و ایستادگی ملت یمن در برابر تهاجم ناجوانمردانه عربستان سعودی، به شدت انتقاد و انزجار خود را جنایات آل سعود در کشـتار زنـان و کـودکان بی دفاع و مظوم یمن با شعارهای مرگ بر آمریکا – مرگ بر اسراییل – مرگ بر آل سعود خائن اعلام داشتند.

   

   

   

   

   

 • عملیات زیبا سازی در بوستان بنفشه انجام شد

  به گزارش معاونت خدمات شهری و فضای سبز شهرداری مأمونیه عملیات نقاشی دیواری در سه ضلع ساختمان پست برق واقع در بوستان بنفشه انجام شد.

  عملیات نقاشی توسط شهرداری به منظور زیبا سازی منظر شهری صورت گرفت و با توجه به اینکه این ساختمان در معرض دید شهروندان و مسافرین ورودی و خروجی شهر مأمونیه قرار دارد و از نظر ظاهری سیمای ناپسندی داشت با انجام نقاشی دیواری با طرحی مناسب با اقلیم و سنت شهرستان زرندیه زیباسازی شد.

   

 • تکریم و بزرگداشت فرهنگیان شهر مأمونیه توسط شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مأمونیه

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی و رئیس آموزش و پرورش شهرستان در مورخ 94/2/14  به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم از فرهنگیان مدارس زهرای اطهر (ع)، راضیه و شهید مطهری شهر مأمونیه تجلیل و قدردانی شد.

  مهندس حیدری ضمن ابراز خوشحالی بابت حضور در میان فرهنگیان به شأن و منزلت مقام معلم اشاره داشت و از مدیریت شایسته این مدارس قدردانی نمود.

  آقای اخوان رئیس شورای اسلامی شهر مأمونیه هفته معلم را به فرهنگیان تبریک عرض نمود و یاد و خاطره استاد شهید مطهری را گرامی داشت.

  آقای سعادتی نائب رئیس شورای اسلامی شهر مأمونیه اظهار داشت در رابطه با مقام تعلیم و تربیت و مقام معلم آیات و احادیث فراوانی وجود دارد و با اشاره به حدیث (مداد العلماء افضل من دماء الشهدا قلم عالمان بالاتر از خون شهید است) مقام تعلیم و تربیت معلمین و همچنین افتخار داشتن شغل انبیاء را بیان نمود.

   

      

    

     

   

   

 • شورای اسلامی شهر مأمونیه به عنوان شورای برتر شهرستان زرندیه انتخاب شد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری مأمونیه شورای اسلامی شهر مأمونیه از بین پنج شورای اسلامی شهرستان زرندیه به عنوان شورای برتر انتخاب شد.

  همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز دوشنبه مورخ 94/2/14 ساعت 10 صبح در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان زرندیه با حضور آقای حسن بیگی سرپرست محترم استانداری مرکزی، آقای زندیه وکیلی معاونت امور عمرانی استانداری، آقای شاملو معاونت دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، آقای کردی فرماندار شهرستان زرندیه ، ائمه جمعه شهرهای زاویه و خشکرود، شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد.

  مهندس کردی دلیل انتخاب شورای اسلامی شهر مامونیه را ضابطه مند بودن تعداد و ساعات جلسات، رعایت اصول و ضوابط قانونی که 74% مصوبات شورا در کمیته انطباق مورد تأیید قرار گرفته و 26% باقیمانده هم در این کمیته رفع ابهام شده است.  

  در پایان همایش به رسم یادبود با اهدای لوح تقدیر از زحمات و تلاش های اعضای شورای اسلامی شهر مأمونیه تجلیل و قدردانی شد.

   

 • شروع عملیات آسفالت خیابان شهید احمدیان

 • همایش پیاده روی خانوادگی در شهر مامونیه برگزار شد

  این همایش به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر روز جمعه مورخ 93/3/2 برگزار شد . شرکت کنندگان در این همایش مسیر راهپیمایی از پارک شکوفه تا پارک آرام را پیمودند و جوایز تهیه شده توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر مامونیه در پایان این همایش بین شرکت کنندگان به قید قرعه اهدا شد.


   

 • عملیات لکه گیری آسفالت خیابان مدرس به اتمام رسید .

 • نصب و تکمیل سرعت گیر روبروی جایگاه CNG

 • شروع عملیات پیاده روسازی پارک ملت

   

 • عملیات آسفالت خیابان شهید نورانی انجام شد

 • حضور شهردار مامونیه در مراسمی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در ناحیه سپاه زرندیه

   

  به مناسبت روز سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر به پاس سپاس و قدردانی از فداکاری های دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس مراسمی با حضور مسئولین محترم شهرستان در محل سپاه شهرستان زرندیه برگزار شد.

  .

   

   

 • همایش سپاه زرندیه

  سپاه زرندیه

   

 • برگزاری جلسه کمیته تخصصی مدیریت پسماند شهرستان زرندیه در شهرداری مامونیه

  جلسه کمیته تخصصی مدیریت پسماند شهرستان زرندیه در سالن اجتماعات شهرداری مامونیه به عنوان نماینده شهرستان برگزار شد و در این جلسه پیرو جلسات قبلی مراحل 1 و 2 و 3 مطالعات طرح جامع پسماند شهرستان زرندیه مورد بررسی قرار گرفت و پس از رفع ایرادات و اشکالات وارده مورد تصویب اعضاء قرار گرفت و راه برای شروع مطالعات مرحله چهارم گشوده شد و در صورت عملی شدن طرح کلیه پسماندهای خانگی ، شهری ، روستایی و کشاورزی به صورت شهرستانی مدیریت خواهد شد .

 • عملیات زیرسازی پارک ملت جهت پیاده روسازی

   پارک ملت شهر مامونیه واقع در خیابان محشتم کاشانی که چندی پیش دیوار محصور شده آن برداشته شد و باعث زیبایی منظر شهری گردید جهت  عملیات پیاده روسازی ، زیرسازی آن به اتمام رسید .

 • عملیات زیرسازی خیابان های شهید ضابطی و مطهری جهت عملیات آسفالت انجام شد

  عملیات زیرسازی خیابان شهید ضابطی و خیابان مطهری ( کوچه آبان ) جهت انجام عملیات آسفالت توسط واحد عمران شهرداری مامونیه و با همکاری واحد موتوری صورت گرفت .

 • عملیات لکه گیری خیابان گلزار شهدا انجام شد

   

 • پایان جدولگذاری و شروع عملیات زیرسازی جهت پیاده روسازی پارک ملت

 • نشست مشترک شهردار و اعضای شورا با فرماندار زرندیه

   

  جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل شهر مامونیه با حضور فرماندار زرندیه و اعضای شورای اسلامی شهر مامونیه و شهردار مامونیه در مورخ 93/2/30 در محل دفتر شهردار برگزار شد .

 • احداث رمپ ورودی آشیانه ساختمان شماره 3 شهرداری واحد آتش نشانی

   

 • جدولگذاری خیابانهای شهید کشاورزی - شهید خوارزمی - شهید پارسا و مطهری

  خیابانهای شهید کشاورزی ، شهید خوارزمی ، شهید پارسا و مطهری جدولگذاری شد .

   

   

 • عملیات لکه گیری و آسفالت خیابانهای سطح شهر

  عملیات آسفالت و لکه گیری خیابانهای ابوذر ، کاشانی ، شهید اعتمادی و باند کندرو بلوار امام انجام شد .

 • برگزاری سمینار مشترک آموزشی شهرداران و شوراهای اسلامی شهر های زرندیه

   

  سمینار مشترک آموزشی شهرداران و شوراهای اسلامی شهرهای زرندیه با حضور شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان زرندیه در محل فرمانداری شهرستان زرندیه در مورخ 93/2/28 برگزار شد .

   

   

   

 • نصب آب سرد کن در پارک شکوفه

  پارک شکوفه یکی از پارک های شهر مامونیه می باشد که اکثر اوقات افراد سالمند اوقات فراغت خود را در این مکان سپری می نمایند لذا جهت رفاه حال شهروندان علی الخصوص سالمندان محترم آب سرد کن در این مکان نصب شد.

   

 • برگزاری جشن میلاد حضرت علی (ع) و آذین بندی شهر مامونیه

  به گزارش واحد روابط عمومی مراسم جشن میلاد خجسته حضرت علی (ع) و روز پدر  با حضور شهردار ، اعضای شورای اسلامی و پرسنل برگزار شد .

  از جمله برنامه های این مراسم قرائت قرآن ، مولودی خوانی ، سخنرانی و برگزای مسابقه با اهدای جوائز بود.

  همچنین آذین بندی شهر شامل نورپردازی نصب پرچم های رنگی در رفیوژهای سطح شهر و نصب بنرهای تبریک ولادت حضرت امیر المومنین (ع) و روز پدر در بیلبوردهای سطح شهر از جمله اقدامات صورت گرفته در این ایام بود.

   

   

 • نصب کد شناسایی راننده خودروهای تاکسی و خطی شهر مامونیه

   واحد ترافیک و حمل و نقل شهرداری مامونیه بر اساس دستورالعمل های موجود در خصوص نصب کدهای شناسایی رانندگان تاکسی و خطی نسبت به تهیه برچسب کدها اقدام نمود این برچسب ها بر روی شیشه جلو و عقب با مشخصات راننده و راننده کمکی نصب گردید و مسافرین محترم می توانند جهت شناسایی تاکسی ها در رابطه با ارائه پیشنهادات و انتقادات از کدهای مذکور استفاده نمایند .

 • فعالیت جایگاه CNG شهر مامونیه از تاریخ 93/02/08 آغاز شد

   

  جایگاه عرضه سوخت مامونیه با حضور مسئولین شهرستان زرندیه واستان مرکزی افتتاح شد . تعداد جـایگاههای عـرضه سـوخت در استـان به 68 باب رسید ظرفیت این ایستگاه 2000 مترمکعب در سـاعت می باشد .

  شایان ذکر است جایگاه عرضه سوخت دارای 4 دیسپنسر 2 نازله می باشد .

 • چمن زنی بلوارها و فضای سبز سطح شهر

   

  عملیات چمن زنی در بلوارهای سطح شهر و فضای سبز سطح شهر توسط واحد خدمات شهری شهرداری مامونیه در حال اجرا می باشد .

   

   

 • کاشت چمن در فضای سبز سطح شهر مامونیه

   

  شهرداری مامونیه به منظور توسعه فضای سبز و ایجاد چشم اندازی زیبا در محیط طی عملیاتی اقدام به کاشت چمن در میادین و بلوارهای سطح شهر نمود . لازم به ذکر است چمن نقش موثری در جذابیت فضای سبز ، جذب رطوبت و تعدیل گرمای محیط دارد.

   

 • سم پاشی درختان سطح شهر در حال انجام است .

   واحد خدمات شهری شهرداری مامونیه اقدام به سم پاشی درختان بر علیه حشره شته در سطح شهر نموده است و تا اتمام سم پاشی کلیه درختان این فعالیت ادامه دارد .

  (شته ها حشرات کوچکی هستند به رنگ های سبز، سیاه، قهوه ای و غیره که عمدتاً در پشت برگها و روی سرشاخه های جوان نورسته درختان میوه مستقر شده و با تغذیه از شیره گیاهی سبب پیچیدگی برگ و سرشاخه، ترشح عسلک و دوده ای شدن برگ و میوه و سر شاخه ها، ضعف درخت، ریزش شکوفه ها و میوه های تازه تشکیل شده می شوند و مهم تر از همه در انتقال بسیاری بیماریهای ویروسی نظیر تریستیزای مرکبات نقش اساسی داشته لذا مبارزه با آنها جهت کم کردن خسارت و جلوگیری از طغیان احتمالی شته ها ضروری می باشد)

   

   

 • کاشت انواع گل و درخت در سطح شهر

   

  شهرداری مامونیه جهت توسعه فضای سبز شهر اقدام به کاشت 2000 بوته زرشک برگ قرمز و 2000 بوته رزماری ، 3000 گل رز ، 1500 اصله اقاقیا چتری و اقاقیای گل ، 500 نهال افراء ، 150 اصله درخت کاج تهران و 300 اصله سرو نقره ای نمود .

   

 • بوستان آرام مامونیه مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار بارانی شد

  این سیستم آبیاری یکی از روش های سامانه های نوین آبیاری است که نوع آبیاری آن کلاسیک ثابت می باشد و از مزیت های این سیستم می توان صرفه جویی در مصرف آب ، کاهش تلفات آبیاری ، افزایش راندمان آبیاری و یکنواختی توزیع آب در سطح فضای سبز بوستان را نام برد .

   

 • پیاده رو سازی در سطح شهر مامونیه

  شهرداری مامونیه در راستای سهولت در رفت و آمد شهروندان عزیز اقدام به اجرای پیاده روسازی در سطح شهر نمود.

 • جدولگذاری در معابر سطح شهر مامونیه

   

  شهرداری مامونیه جهت رفاه حال شهروندان و زیباسازی منظر شهری اقدام به جدولگذاری معابر سطح شهر نمود .

  اجرای این عملیات به منظور خدمات رسانی بهینه به شهروندان و ارتقای کیفی معابر انجام شد .

   

 • اجرای عملیات بهسازی و لکه گیری آسفالت خیابانها و کوچه های شهر مامونیه

   

  عملیات بهسازی و لکه گیری آسفالت چندی پیش به منظور مناسب سازی سطوح خیابانها و کوچه های سطح شهر آغاز شد .

  شهردار مامونیه آقای مهندس حیدری تفرشی گفت : به منظور بهبود وضعیت تردد خودروها و ایمنی در تردد شهروندان عزیز فعالیت بهسازی و لکه گیری و آسفالت محله های سطح شهر در اولویت قرار دارد .

  همچنین واحد عمران شهرداری نیز با شناسایی نقاطی که نیاز به آسفالت داشته به ترتیب اقدام به لکه گیری و آسفالت نموده است و اجرای این عملیات در سایر محلات نیز ادامه خواهد داشت .

   

اطلاعات تماس

پل های ارتباط مردم با شهرداری مأمونیه

 • خط 1 : 2 - 08645222331
 • خط 2 : 1 - 08645229380
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی